Війна в Іраку коштувала США 2 трлн. USD

15 Бер 2013 / 06:18 | Переглядів: 2667

війна солдат автомат вогонь

Витрати США на війну в Іраку перевищили 2 трлн дол., причому 1,7 трлн дол. пішло безпосередньо на фінансування військових операцій, а 490 млрд дол. склали різні виплати ветеранам війни.

Про це свідчать результати присвяченого цій темі дослідження Costs of War, проведеного Інститутом міжнародних досліджень при Браунівському університеті (Watson Institute for International Studies, Brown University).

У ньому наголошується також, що ця цифра може зрости до більш ніж 6 трлн дол. в наступні 40 років при обліку додаткових "прихованих" витрат - таких як виплати за відсотками в рамках зобов'язань, випущених урядом США з метою фінансування військової кампанії.

Під час війни в Іраку загинули щонайменше 134 тис. цивільних осіб. Однак загальні людські втрати склали набагато більше, відзначають в Браунівському університеті, від 176 тис. до 189 тис. осіб, якщо включати загиблих під час війни журналістів, представників гуманітарних місій і співробітників служб безпеки.

Дослідження було підготовлено за участю 30 експертів і опубліковано напередодні 10-ї річниці вторгнення США в Ірак (19 березня 2003 р.).

Експерти, що проводили дослідження, спиралися на найбільш свіжі статистичні дані і враховували, зокрема, витрати на снаряди, патрони, авіапаливо, а також виплати військовослужбовцям і ветеранам. Крім того, дослідники врахували витрати на забезпечення внутрішньої безпеки США і виплати відсотків за зобов'язаннями, випущеними урядом США для фінансування військової кампанії.

Оприлюднені сьогодні дані представляють собою оновлену версію дослідження, представленого Інститутом міжнародних досліджень при Браунівському університеті в червні 2011 р. Тоді експерти оприлюднили цифри за витратами США на військові дії в Іраку і Афганістані (звідки вони поширюються і на територію Пакистану), повідомивши, що витрати на військові кампанії досягли щонайменше 3,7 трлн дол. Документ, що з'явився сьогодні, містить оновлені дані по цих військових кампаніях. У ньому наголошується, що витрати США на них склали майже 4 трлн дол. Людські втрати в цих трьох країнах, за останніми підрахунками, склали 272-329 тис. осіб.

Перед початком війни в Іраку Міністерство оборони США оцінювало потенційні витрати на рівні 50-80 млрд дол. Економічний радник Білого дому Лоуренс Ліндсі, зазначивши, що витрати на війну в Іраку досягнуть 200 млрд дол., був звільнений у 2002 році.

Джерело: РБК-Україна

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.