В Україні значно розширено функції безоплатної правової допомоги
Міністерство юстиції, як повідомив під час робочого візиту на Тернопілля заступник міністра Сергій Пєтухов , розбудувало систему безоплатної правової допомоги. Вона й до цього існувала, але здебільшого стосувалася лише кримінальних справ. І лише нещодавно її поширили за різними спрямуваннями у всій країні.
-Створено майже 500 бюро - точок доступу громадян і значно розширено функції безоплатної правової допомоги. Ми насправді дуже покладаємося на цю систему. Безоплатна правова допомога збудована з нуля і не має тяжіння до попередньої системи. Вона має бути постійно відкритою і доступною та комунікаційною для людей. Там мають працювати фахівці, які за покликом душі хочуть допомагати пересічним громадянам.
Через розширену систему безоплатної правової допомоги зокрема і через юстицію загалом Мінюст реалізує загальнодержавну правову політику. Але, як стверджує Сергій Пєтухов, фахівці і самого міністерства, і його територіальних підрозділів весь час стикаються з проблемою недовіри людей до юстиції і взагалі до держави.
-Громадяни України не звикли чекати чогось хорошого від влади, адже вся попередня історія показує, що від держави можна очікувати лише поганого.. До цього ще додається незнання людьми своїх прав. Вони не знають багато речей, які відомі громадянам Євросоюзу та багатьох розвинених держав свту. Що їм можна, а, що й ні? Як поводитися за певної ситуації? Що робити, якщо їх обманули? Як діяти, коли до них застосувала неправомірну силу поліція? Що робити, якщо їм відмовили в управлінні соцзахисту тощо? Наша функція - розповісти людям, які вони мають права та обов'язки, а також допомогти їх реалізувати. Окрім нас цього ніхто не зробить. Незважаючи на широку інформаційну кампанію, чимало із співвітчизників про цю систему досі нічого не відає. А якщо і знає, то не вірить, мовляв: "Бути такого не може, щоб держава дала щось безкоштовно. І просто не зверталися до цієї системи.
Міністерство пішло назустріч людям і закликає активізувати діяльність з надання безоплатної правової допомоги працівників своїх низових підрозділів. Це єдиний спосіб змінити ставлення пересічних громадян до юстиції і держави загалом. І завдяки цьому реально можна допомогти людям.
Оксана АНДРУЩИШИН
Теги → Суспільство Тернопіль укрнет