Усе про коронавірус на Тернопільщині: п’ять смертей, масове захворювання «кашкетників» та перші щасливчики, які побороли COVID-19

16 Кві 2020 / 12:30 | Переглядів: 1505

mobaaaaa

Вся увага мешканців області прикута до того, як поширюється коронавірусна інфекція COVID-19. Це новий вірус і нова ситуація, і всі навчаються і шукають нові способи запобігання інфекції, порятунку життів і мінімізації впливу. Як бореться з захворюванням Тернопільщина, актуальні дані про кількість хворих та цікава інформація від лікаря-епідеміолога. Усе це в матеріалі наших журналістів.

Відтепер управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації зможе розподіляти та передавати закладам охорони здоров'я області медичне обладнання та засоби індивідуального захисту для боротьби з COVID-19. Дозвіл на розподіл та передачу матеріальних цінностей дала сесія обласної ради 13 квітня.Медобладнання та засоби захисту перерозподілятимуть між лікарнями за потребою

- Ми отримуємо з різних джерел допомогу - і від Міністерства охорони здоров`я України, і з державного резерву. Томунам потрібно дуже швидко приймати рішення. Але, як правило, рішення про передачу і розподіл ухвалювала сесія обласної ради. Ми звернулися із пропозицією дозволити управлінню внутрішнім розпорядчим документом здійснювати розподіл та передачу закладам охорони здоров'я області медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, тестів для виявлення коронавірусу, медикаментів. Завдяки цьому рішенню ми максимально швидко зможемо допомогти нашим лікарям, які сьогодні в зоні ризику, - прокоментував начальник управління охорони здоров'я ТОДА Володимир Богайчук.

Також під час проведення сесії ТОР додатково виділили один мільйон гривень для Тернопільської університетської лікарні на закупівлю необхідних медикаментів для лікування коронавірусної хвороби. Ще один мільйон гривень буде спрямовано на виконання заходів програми захисту населення і територій Тернопільської області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022роки, для створення та накопичення регіонального матеріального резерву, на придбання пально-мастильних матеріалів. Ці кошти буде виділено із резервного фонду обласного бюджету. Також 1 мільйон гривеньспрямовано "Базі спеціального медичного постачання" для закупівлі виробів медичного призначення та медикаментів для лікування COVID-19.

На КПП за вихідні перевірили понад 5 тисяч автівок

Упродовж вихідних поліцейські на КПП спільно з медиками перевірили 5459 транспортних засобів, з яких 2831 автомобіль на іногородніх номерах, ще близько 2 тисячі автівок, зареєстрованих у Тернопільській області, 353 вантажні автомобілі та 511 транспортних засобів з іноземною реєстрацією. У ході перевірки водіям та пасажирам було проведено температурний скринінг, за результатами якого виявлено 8 осіб з підвищеною температурою тіла - це громадяни Вінницької, Миколаївської, Львівської та Херсонської областей. Із температурою 37,1 град. виявлено також жителя Тернополя, про що було повідомлено його сімейного лікаря, та ще одного жителя Великої Березовиці з температурою 37,8, якого доправлено до сімейного лікаря.

Карантинний режим запобіг активному поширенню COVID-19

На сьогодні майже 70% від загального числа хворих залишається активна верства населення віком від 30 до 65 років.

- Вікові категорії, стосовно яких спрацювали обмежувальні заходи, а саме діти, студенти й пенсіонери, все-таки дають меншу питому вагу від тих категорій віком від 30 до 60 років, які, очевидно, через певні обставини менше виконують обмежувальні заходи. Загальна тенденція така, що нам вдалося все-таки запобігти піку захворюваності. Наша реєстрація за вихідні підтверджує той прогноз, що ми тримаємося на рівні в середньому 20-25 лабораторно підтверджених випадків у день. Тобто ми з вами виконали основне завдання - запобігли піку і виходимо у плато. Зараз наше завдання - втримати цю тенденцію. Єдиний вихід - це обмежувальні заходи і суворе їх дотримання. Я хочу, щоби ми чітко розуміли, що рівень офіційної статистики дуже залежний від лабораторних обстежень. Ситуація виглядає таким чином: де ми більше обстежуємо, там і більше реєструємо. Це ще раз підкреслює необхідність дотримання обмежувальних заходів на всіх територіях без винятку, - підкреслив заступник директора обласного лабораторного центру

Володимир Панечев.

Масово хворіють "кашкетники"

У Бучацькому районі лабораторно підтвердили 23 випадки COVID-19. Інфіковані - голова релігійної громади протестантів, члени цієї громади та медпрацівники.

- Три випадки виявили в Бучачі, один у селі Підзамочок. Більшість інфікованих у селах Космирин - 16-ть і Стінка - 3 випадки, де проживають релігійні громади, яких називають "кашкетниками". У цих селах інфіковані багатодітні родини, пресвітер, а також медпрацівники з амбулаторії, - повідомив перший заступник голови Бучацької РДА Богдан Бейко.

- Троє чоловіків, хворі на коронавірус, перебувають на лікуванні в медичних закладах Бучача, Тернополя та Івано-Франківська, а 13-ть - на самоізоляції, - каже виконувачка обов'язків сільського голови Космирина Надія Федишин.

Зараз місцева влада і медики ведуть діалог із віруючими про те, щоби вони проходили медобстеження та дотримувались карантинних вимог і обмежень.

- Ми стараємось якось погасити спалах захворювання у цій зоні. На дорогах району поставили карантинні пости, у селах проводимо дезінфекцію вулиць, тротуарів та прибудинкових територій. Забезпечуємо аптеки ліками, магазини - продуктами, щоби місцеві жителі менше контактували з іншими населеними пунктами, - доповнює Богдан Бейко.

Ця громада складна, бо є певні особливості у людей, у їхньому спілкуванні і ставленні до системи охорони здоров'я взагалі.

- За інформацією центру первинної медико-санітарної допомоги, є домовленість із цими людьми, що вони проявляють добру волю і йдуть на те, щоби ми якомога більше обстежили членів цієї релігійної громади, аби виявити всіх інфікованих, особливо тих, які потребують медичної допомоги, - каже лікар-епідеміолог Володимир Паничев.

З дитячої лікарні виписали всіх заражених пацієнтів

13 квітня із Тернопільської міської дитячої лікарні виписали чотирьох пацієнтів, у яких раніше діагностували новий тип коронавірусу COVID-19. Серед них двоє дітей та двоє дорослих.

- В однієї мами та дитини повне клініко-лабораторне одужання: контрольні ПЛР-дослідження мазків на COVID-19від'ємні. Решта перебуватимуть на самоізоляції вдома під наглядом лікаря, - йдеться у повідомленні Тернопільського штабу боротьби з коронавірусом..

Школярі відмовились від випускного, щоби допомогти медикам

Випускники Тернопільської школи №3 відмовилися від святкування завершення навчання у ресторані. Як повідомляє Суспільне, на гроші, які назбирали школярі, закупили респіратори та дозатори для дезінфікуючих розчинів. Їх передали у дитячу лікарню. Медзасоби, кажуть, зараз важливіші. Школярі збирали гроші на бенкет ще від початку року, та плани змінилися.

- Це була сума, яку ми збирали на випускний, але вирішили, що в такий час їх доречніше пожертвувати тим, хто цього потребує, - каже учениця 11-В класу ЗОШ №3 Христина Новицька.

Ідея пожертвувати гроші виникла у батьків. Підхопили її одразу всі. На тисячу доларів вирішили купити необхідні медзасоби. Випускники про такий вчинок не шкодують. Пишається своїми випускниками й класна керівниця. Їхнім вчинком, каже, не здивована, бо він далеко не перший.

- Це є дуже потрібні речі, вони надзвичайно полегшують роботу, тепер не потрібно носити за собою банку з дезрозчином. Ми вдячні дітям за такий подарунок, - каже завідувач інфекційним відділенням Тернопільської міської дитячої лікарні Ольга Дивоняк.

Джерело: Номер Один, Вікторія Ушакова


Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.