На території Білорусії 15 грудня планується провести "День без алкоголю" - у роздрібній торговельній мережі буде заборонено продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива.
Про це 13 грудня повідомив сайт Мінміськвиконкому. Про обмеження на продаж спиртного в столиці республіки повідомляє та агентство "Новини-Мінськ".
Що стосується інших міст Білорусії, то про заборону на один день на продаж спиртного повідомляється на сайті Бобруйського райвиконкому. Також інформацію про акцію поширили регіональні ЗМІ Могильова та ряду міст Мінської області. У Гомелі "Днем тверезості" оголошено 14 грудня.
Брестське видання "Real Brest" повідомляє, що спиртне 15 грудня в місті можна буде придбати лише в двох торгових точках. Причому, купити алкоголь зможуть тільки ті, у кого на цей день призначено весілля або будь урочисті заходи.
В рамках "Дня без алкоголю" в республіці також заплановано проведення сеансів безкоштовного "кодування" від алкогольної залежності. У багатьох містах пройдуть спортивні змагання, будуть демонструватися соціальні ролики та фільми.
Інформація про прийдешній "сухий закон" викликала широкий резонанс у білоруському інтернеті і місцевих ЗМІ. Журналісти звернулися за коментарями до чиновників. Про реакцію чиновників в обласних центрах республіки поки невідомо, проте начальник головного управління споживчого ринку Мінміськвиконкому Валентин Байдак в коментарі Onliner.by назвав інформацію про заборону на продаж алкоголю 15 грудня "невдалим жартом".
Боротьба з алкоголізмом триває в Білорусі не перший рік. Ще шість років тому президент республіки Олександр Лукашенко озвучив заходи по "деалкоголізаціі" населення (які включали в себе, зокрема, посилення відповідальності за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях).
Різні експерименти, що обмежують доступність алкоголю, також проводились на місцях. У Вітебській області в 2009 році на час посівної кампанії вирішено було заборонити продаж спиртного в першій половині дня. У цьому році в Могильовській області міліціонери роздавали продавцям сільських магазинів "чорні списки" покупців алкоголю, а влада Пінського району почали закріплювати за п'яницями кураторів з числа "передовиків" виробництва.
Джерело: Лента