Першу п'ятірку членів редакційної ради Суспільного обрали під час конференції редакційних рад. Як повідомляє http://1tv.com.ua , участь у конференції взяли по два представники від кожної філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. Модерував захід заступник директора департаменту взаємодії з філіями Дмитро Грузинський. Він пояснив, що за статутом Суспільного редакційна рада формується з 15 осіб: за першу п'ятірку голосували на конференції редакційних рад філій, ще п'ять осіб буде обрано загальними зборами творчого колективу 11 жовтня, а ще п'ятеро членів призначить Наглядова рада ПАТ "НСТУ".
Привітав учасників конференції та підкреслив важливість створення цього незалежного органу голова правлінняЗураб Аласанія:"Редакційні ради мають захищати стандарти журналістики. Ми маємо ставити кордони та зберігати незалежність мовника. Ваш продукт - головний. Редакційна рада повинна формувати й оберігати творчу систему. Тож обирайте тих, кого ви поважаєте".
У ході конференції було висунуто 12 претендентів на членство у редакційній раді. Кожен із них мав змогу розповісти про себе колегам та переконати підтримати свою кандидатуру. П'ятірку членів редакційної ради обирали рейтинговим способом голосування. За результатами - до редакційної ради увійшли такі фахівці:
Юлія Шелудько, Центральна дирекція "Українське радіо"
Головний редактор творчого об'єднання "Новий сезон"
"Я все своє життя працювала на телебаченні, на радіо прийшла кілька років тому. "Українське радіо" полюбила і дуже сильно захопилася ідеєю єднання України в ході процесів, які зараз відбуваються з нашими філіями. Вболіваю за це дуже. Я вважаю, що регіони іноді крутіші ніж Київ, ніж центральні канали, й часом виробляють продукт на європейському чи світовому рівні".
Ігор Бенцал, Тернопіль
Головний редактор ТВО телепрограм
"Моніторити морально-етичні аспекти журналістської роботи набагато складніше. Ми знаємо, як на телеканалах нібито дотримуються стандартів, але чітко розуміємо підтекст: про кого й чому йдеться. Було б цікаво попрацювати над створенням редакційного статуту Суспільного, який би дійсно був дієвим".
Костянтин Лоцман, Волинь
Директор ТВО "Служба інформації"
"У журналістиці я з 1993 року, закінчив інститут журналістики Київського університету. Очолюю конвергентну службу інформації, де працюємо на телебачення, радіо, сайт і соціальні мережі. Як голова профспілки, маю досвід відстоювання інтересів наших колег, знаю, як боротися за їхні права. Ми - на шляху реформ, і виникатимуть питання збереження наших колективів. Важливо зробити так, щоб люди працювали із задоволенням".
Олена Адаменко, Суми
Головна редакторка культурологічних і наукових програм, авторка програм журналістських розслідувань
"Ми першими отримали лого UA: за те, що не видаємо джинси. Це заслуга нашої команди, і я пишаюся, що долучилася до неї. На телебаченні я працюю трохи менше трьох років, до цього була редактором рубрики в газеті. Моя авторська програма "Під прицілом" у 2016 році була переможцем конкурсу журналістських розслідувань Інституту розвитку регіональної преси, а в 2017 році я потрапила до фіналу "Честь професії" в номінації журналістські розслідування. Стандарти для мене перш за все, і якщо ви - за стандарти, то ми працюватимемо разом".
Наталія Войнова, Луганщина
Старший редактор телебачення ТВО пізнавальних програм
"Я - сіверодончанка, і на Луганській філії працюю 3 роки після її евакуації. Мені вже доводилося захищати стандарти у своїй практиці. У 2011 році я звільнилася через політичний тиск. Бо краще було тимчасово змінити професію, ніж зрадити глядача. Згодом я почала працювати в газеті "День", і мене запросили на Луганську філію. Тут теж доводилося боротися з проплаченими сюжетами. Я вдячна всім, хто дотримується стандартів і вважає їх головнішими, ніж гроші".
"Утворення редакційної ради, яка би виступала реальним органом журналістського самоврядування, - є одним із принципово важливих елементів реформи. - зазначивДмитро Грузинський. -Ми приходимо до моделі, коли творчим колективам, команді новин ніхто не вказуватиме, що робити. Реформа передбачає таку структуру, коли менеджери філій підпорядковуються менеджерам ПАТ "НСТУ", продюсери - раді генпродюсерів і програмному департаменту, шеф-редактор новин - генеральному продюсеру новин. Новини - це наша священна корова, ніхто не зможе втручатися у роботу журналістів".
Докладніше про реформу Суспільного учасникам конференції сьогодні розповівМикола Чернотицький, член правління ПАТ "НСТУ", відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури. Він підкреслив:"Редакційні ради були і раніше, але вони були формальні. Наша редакційна рада має захищати професію щодо стандартів і якості контенту. Тому я вас просив виважено підходити до вибору. Бо лише так ми зможемо запровадити саморегуляцію в компанії".
Захід відбувся за підтримки Офісу Ради Європи.
Джерело - http://1tv.com.ua/news/channel/94985
Теги → Ігор Бенцал Суспільство Тернопіль укрнет