Цієї суботи, 11 січня, представникам місцевих ЗМІ стало відомо, що сорокарічного водія таксі "Шанс" Богдана Трута, який постраждав внаслідок ДТП у ніч на 23 грудня, медики обласної університетської лікарні на дев'ятнадцятий день його перебування на стаціонарному лікуванні вирішили виписати додому. Справа в тому, що травми, які отримав цей чоловік, судово-медичні експерти кваліфікують як "тяжкі тілесні ушкодження" (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0255-95).
"У Богдана Трута - безліч переломів хребців. З виписки: закрита черепно-мозкова травма, рвана рана лобно-тім'яної ділянки справа, перелом лівої дужки тіла С4, суглобових відростків тіл С4,С5 зліва із зміщенням, відривний перелом дзьобовидного відростка правої лопатки, перелом грудини, компресійний перелом тіла Th7, розщеплений перелом остистого відростка, перелом голівок 7-8 ребер, перелом поперечних відростків Th5-8 із зміщенням... Далі ще довго, але зрозуміло, що в людини з хребтом біда. Він не ходить, лежить нерухомо на спині", - повідомила на своїй сторінці у соціальних мережах мати загиблого у вищезгаданому ДТП Олександра Куртіша - Леся Романчук.
Ситуація склалася таким чином, що на ранковому обході 11 січня лікарі дійшли думки, що хворого можна виписувати. "Як це буде виглядати, ніхто мені не сказав. Просто сказали, що я виписаний на амбулаторне лікування. Я спершу зрадів, що нарешті зможу бути вдома. Проте потім зрозумів, що належного догляду і умов у мене в домашніх умовах нема. Окрім того, мені не повідомили, яким чином перевозитимуть", - розповів потерпілий.
У цьому випадку лікарі мали б поінформувати, що потерпілий із такими травмами є нетранспортабельним. Та найголовніше те. що для його перевезення потрібен спеціальний автомобіль і спеціалізована бригада, а вдома у хворого має бути ортопедичне ліжко і належний медичний догляд.
"З таким діагнозом треба щонайменше 30 днів лежати в лікарні. У мене закінчується відпустка і я не зможу доглядати чоловіка так, як це належить. Окрім того, у нас є двоє маленьких дітей - 6 і 9 рочків, які також потребують уваги і догляду", - зазначила дружина потерпілого Зоряна Трут.
Лікуючий лікар Богдана Трута нейрохірург Олександр Швець наголосив на тому, що "рішення про виписування пацієнта було прийняте за результатом обходів доцента і завідуючого відділенням. У присутності ортопеда і невролога хворий був попереджений, що 11 січня він виписується додому на амбулаторне лікування. Рішення ми прийняли колегіально за участі завідувача відділенням, головним позаштатним нейрохірургом області, кандидатом медичних наук, доцентом Ігорем Загрійчуком і доцентом, завідувачем курсу нейрохірургії Петром Гудаком. Транспортування пацієнт погодився організувати власними силами".
Щодо того, чи розповіли лікарі про вимоги до транспортування хворого, Олександр Швець відмовився давати відповідь, зіславшись на те, що цим запитанням журналісти чинять на нього тиск.
Цього вечора вирішити питання взявся черговий хірург відділення Василь Свідерський, який, за його словами, зв'язався із заступником головного лікаря з хірургії та інноваційних технологій Віктором Запорожцем. "Хочу запевнити, що пацієнт залишається на лікуванні в нашому медичному закладі і отримає належну допомогу. Ви невдовзі зможете самі поспілкуватися із заступником головного лікаря, який обіцяв приїхати до лікарні з хвилини на хвилину", - повідомив Василь Свідерський.
Після тривалого очікування представника адміністрації лікарні журналісти залишили заклад, так і не отримавши змоги поспілкуватися з ним. Проте того дня Віктор Запорожець таки з'явився у медзакладі і повідомив хворому, що його все-таки виписують. Але цього разу він обіцяв надати належний для транспортування автомобіль.
Наступного дня, 12 січня, представники мас-медіа знову прийшли до лікарні, аби поспілкуватися із заступником голвоного лікаря і отримати офіційні коментарі з приводу необхідності виписування Богдана Трута. Віктор Запорожець відмовився коментувати ситуацію. Проте під час спілкування з ним не на диктофон, лікар висловив переконання, що "проблема вигадана і хворого з лікарні ніхто не виписував".
Богдан Трут із дружиною припускають, що виписування з лікарні на дев'ятнадцятий день може бути спричинене тим, що термін перебування потерпілого у ДТП у лікувальному закладі впливає на перебіг кримінальної справи. Поки що пацієнт залишається в обласній університетській лікарні. Він не в стані самостійно перевертатися, а надвечір піднімається температура.
Леся Романчук повідомила, що із виникненням цього інциденту свою допомогу надав міський голова Сергій Надал, який запропонував розмістити хворого в третій міській лікарні і надати весь необхідний медичний догляд. "Я - лікар, але не впізнаю своїх колег. У наших силах захистити важко хвору людину від свавілля медиків! З лікарні хворий має виписуватися здоровим або принаймні з власної волі, а не бути викинутим, бо так вирішив консиліум. Вдячна всім, хто відгукнувся допомогти вирішити цю проблему", - додала пані Леся.
Сьогодні багато медиків із сусідніх міст і областей уже оголосили про свою готовність прийняти Богдана Трута у своїх медзакладах і потурбуватися про нього.
Представники тернопільських ЗМІ сподіваються 13 січня отримати офіційний коментар у головного лікаря Тернопільської обласної університетської лікарні Василя Бліхаря.