Рада мовлення США і Радіо Свобода засудили побиття журналістів в Україні

22 Січ 2014 / 17:53 | Переглядів: 1737

журналісти побиті

Рада директорів міжнародного мовлення США і Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода засудили сьогодні побиття журналістів в Україні.

Голова Ради Джефф Шелл і президент і директор Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода Кевін Клоуз висловили обурення "кривавими нападами міліції на десятки журналістів у столиці України Києві, включно з журналістом української служби Радіо Свобода Дмитром Баркаром і телеоператором Ігорем Ісхаковим", мовиться в заяві.

Керівники організацій міжнародного мовлення США вимагають, щоб відповідні органи в Україні негайно розслідували цей інцидент.

Напад на журналістів неприпустимий за будь-яких обставин, наголосив Джефф Шелл, голова керівного органу всього невійськового закордонного теле- і радіомовлення Сполучених Штатів Америки.

Те, що сталося в Україні, за його словами, було "кричущим і разючим придушенням свободи преси, внаслідок якого наші репортери серйозно потерпіли і потребували негайної медичної допомоги".

Кевін Клоуз, зі свого боку, додав, що "у вільному суспільстві не б'ють професійних журналістів, коли вони виконують свої обов'язки".

За його словами, дії українських правоохоронців щодо журналістів "мерзенні".

Безпосередньо причетні до побиття, а також їхні зверхники, які могли віддати наказ про такі дії, мають бути притягнені до відповідальності за це, наголосив він.

Дмитро Баркар та Ігор Ісхаков зазнали нападу спецпідрозділу "Беркут" у той час, коли вели пряму відеотрансляцію подій на вулиці Грушевського в Києві 20 грудня. Протягом п'яти годин їх утримували окремо один від одного, не надаючи доступу до телефонного зв'язку і до юристів. Вони також зазнали побиття. Обидва відкидають звинувачення міліції, ніби вони брали участь у насильницьких діях чи провокували правоохоронців якимсь чином. Останні зняті ними відеокадри перед моментом затримання з їхнього прямого ефіру підтверджують їхні слова.

За даними київського Інституту масової інформації, під час висвітлення подій у Києві 19-20 січня були травмовані 35 журналістів. Міжнародна організація "Репортери без кордонів" повідомила 20 січня, що багато з них були травмовані світлошумовими гранатами або гумовими чи іншими кулями для травматичної зброї. Чотирнадцять із потерпілих заявили, що силовики стріляли по журналістах свідомо і прицільно.

Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода є незалежною міжнародною медіаорганізацією, приватною неприбутковою корпорацією, яка отримує ґранти від Конгресу Сполучених Штатів Америки через Раду директорів міжнародного мовлення США і веде радіо-, телевізійне й інтернетне мовлення на 21 державу.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/25237251.html

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.