Прокуратура відреагувала на порушення прав дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування

18 Кві 2013 / 11:35 | Переглядів: 2315

прокуратура

Прокурорськими перевірками встановлено порушення в діяльності служб у справах дітей районних державних адміністрацій щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

З'ясовано, що з 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - жителів Гусятинського району, яким виповнилося 16 років і потребують поліпшення житлових умов, лише 2 перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті селищної ради. А 5-ти таким дітям, що залишились без опіки батьків, у поточному році вже виповниться 16 років.

Проте, як засвідчила перевірка, проведена прокурором цього району, службою у справах дітей Гусятинської райдержадміністрації заходи щодо постановлення таких дітей на облік не вживаються. Взаємодія з цього питання із виконкомом Гусятинської селищної ради відсутня.

Така бездіяльність посадовців позбавляє дітей-сиріт після досягнення вісімнадцятирічного віку права на одержання житла, як це передбачено законодавством України.

Крім того, в службі відсутні документи, які підтверджують право власності дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на належне їм майно. Не у кожному випадку посадовцями, на яких покладено обов'язки щодо додержання та захисту прав дітей, проводиться обстеження житлово-побутових умов, у яких проживають діти в прийомних сім'ях, з опікунами чи піклувальниками.

Порушення щодо захисту майнових та житлових дітей встановлено також у діяльності відповідних служб Борщівського, Заліщицького, Зборівського, Шумського районів.

На вказані порушення прокурори відреагували поданнями із вимогою негайного їх усунення та притягнення до відповідальності осіб, з вини яких вони допущені.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.