Проблеми інвалідів зору – це наші спільні проблеми

12 Гру 2012 / 08:01 | Переглядів: 3704

зір табличка перевірки зору

Міжнародний день інваліда - це день, коли привертають увагу держави і суспільства до проблем людей з особливими потребами. Міська влада Тернополя у межах своїх повноважень і фінансових можливостей сприяє нормальній життєдіяльності цієї категорії тернополян. У цей день секретар міської ради Ігор Турський зустрівся із членами місцевого осередку УТОСу, було обговорено проблемні питання інвалідів зору в нашому місті та шляхи їх вирішення.

Тернопільська міська рада та її профільне управління щоденно опікуються людьми з особливими потребами, вирішують їх проблеми і турботи. Привітавши утосівців від імені міського голови Сергія Надала та від себе особисто з Днем інваліда, секретар міськради одразу ж поцікавився можливістю вирішення проблемних питань членів товариства. "Ви є дуже сильними, самоорганізованими і талановитими людьми, - зауважив у розмові Ігор Володимирович. - Сьогодні держава неналежно опікується вами. Хотілося б, щоб наше суспільство стало кращим і добрішим, а ви комфортніше почувалися в ньому. Ми намагаємося сприяти людям з особливими потребами в усьому, але міська рада опікується всією громадою Тернополя, тож без Вашого повідомлення не можемо знати, де не працює світлофор чи звуковий пішохідний сигнал, де водій маршрутки, а можливо, ще хтось некоректно обійшлися з Вами. Ми миттєво реагуємо на всі звернення тернополян щодо роботи транспорту і комунальних служб, одразу ж виправляючи недоліки. Інформуйте нас про це, і ми одразу ж вирішимо проблему. І хоч коштів у бюджеті надто мало, ми принаймні можемо надати інформаційну підтримку - видати спеціальний посібник, який допоможе та порадить людям з особливими потребами, куди вони можуть звернутися з тих чи інших питань. Цю пропозицію розглянемо уже в січні на видавничій раді, яку я очолюю, на засідання якої запросимо представників Вашої та інших громадських організацій інвалідів. Окрім цього, намагаються допомагати людям з особливими потребами наші депутати в своїх округах. Ми вважаємо цей напрямок досить ефективним, тому в наступному бюджеті закладемо більше коштів на депутатську допомогу саме нужденним категоріям населення. А ви не бійтеся звертатися до обранців громади для вирішення нагальних питань. Ми сприятимемо усім чим можемо".

Члени Тернопільського товариства УТОС задали чимало запитань, на які Ігор Турський дав вичерпні відповіді. Найбільше нарікань у інвалідів зору виникло щодо системи пасажироперевезень. Як з'ясувалося, чимало людей цієї категорії систематично звертаються з приводу цих порушень до обласної влади, та все ж проблема залишається невирішеною. Цим питанням у Тернополі займається не обласне, а міське управління транспорту, комунікацій та зв'язку. Є також служба 15-80, зателефонувавши до якої Ви можете повідомити про порушення своїх прав. Звідти Ваша скарга надійде для вирішення у профільний структурний підрозділ міськради, який зобов'язаний поінформувати Вас про вжиті заходи. Є категорична позиція міського голови щодо недопущення ганебної поведінки з боку водіїв маршруток до інвалідів, пенсіонерів та інших пільгових категорій громадян - аж до зняття транспортних засобів з маршрутів. До Вас єдине прохання - вказати номер маршрутки і час, коли водій порушив Ваші права або нахабно повівся з Вами, адже держава компенсує пасажироперевізникам за Вас кошти. Тож повідомляйте про їхні порушення в міськраду і одразу будуть вжиті належні заходи".

Секретар міськради також запевнив учасників зібрання, що вже з наступного тижня до Великої Березовиці курсуватиме тролейбусний маршрут №10. Рух цього найбільш привабливого для соціально незахищених категорій населення виду пасажироперевезень призупинили свого часу у зв'язку з ремонтними роботами на мосту вулиці Микулинецької. На запитання інвалідів щодо впровадження у громадському транспорті озвучення зупинок, то Ігор Турський пообіцяв, що у тролейбусах ці засоби інформування встановлять до 1 січня, і робитимуть усе, щоб і приватні автоперевізники встановили відповідну електронну аудіосистему у своїх маршрутках не пізніше 1 березня.

Утосівці також звернулися до влади з проханням придбати для них обладнання, на якому вони ж виготовлятимуть спеціальні засоби розпізнавання для слабозорих.

В процесі діалогу зроблено висновок про обов'язок влади дбати про людей з особливими потребами та створити їм комфортні умови для повноцінного життя. Тоді не виникало б проблем, про які йшлося на зібранні.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.