Православна церква Молдови заборонила священикам без дозволу спілкуватися з пресою

15 Лис 2012 / 11:36 | Переглядів: 1830

Молдова прапор

Священиків Православної церкви Молдови, яка є самокерованою частиною РПЦ, обмежили у спілкуванні з журналістами. Відповідне рішення, як пише "Комсомольська правда в Молдові", було прийнято на засіданні Синоду.

Згідно з цим рішенням, священики, які планують зробити якусь заяву для ЗМІ, повинні спочатку узгодити її з митрополією. Порушникам цієї постанови загрожують "дисциплінарні санкції".

Обґрунтовуючи введення обмежень, митрополія, за даними видання, поскаржилася на "численні спекуляції та інтерпретації, що з'явилися в ЗМІ та завдали шкоди іміджу Православної церкви Молдови".

Рішення Синодунабуло чинності з 13 листопада.

Зазначимо, що нещодавно місцевий телеканал Publika TV показав сюжет про будинки, в яких проживають деякі священнослужителі. Серед іншого було згадано, що настоятель столичної церкви Святої Феодори володіє кількома будинками, а митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир має "віллу" вартістю близько 150 тисяч євро. У матеріалі, опублікованому на сайті Publika, зазначалося, що "служіння народу приносить мільйонні прибутки деяким священнослужителям, вони проживають в розкішних будинках, і в той же час у своїх проповідях звертаються до віруючих із закликами не бути жадібними і не накопичувати статків".

Сюжет викликав критику з боку представників церкви. Деякі з них розповіли, що більшість молдовських священиків живуть бідно. "З 1500 молдавських священиків більшість відчувають труднощі. Лише кілька відсотків живуть гідно і тільки десятки — в розкоші", — заявив, зокрема, Бельцький священик Іоан Керпіняну.

Джерело: Лента

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.