На 88-му році життя зупинилося серце відомої політичної діячки, колишнього прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер. Причиною смерті став серцевий напад. Про це повідомляє Reuters.
Ще в минулому році Тетчер віддала розпорядження щодо власного похорону. Планування церемонії ведеться давно - з 2007 р., оскільки будь-які заходи, в яких бере участь королева Великобританії, вимагають завчасної детальної підготовки. Тетчер попросила, щоб доступ до гробу, виставленому у Вестмінстер Холі, був відкритий тільки для її близьких, спеціально запрошених осіб і депутатів парламенту. Серед запрошених виявляться королева Єлизавета II, члени королівської сім'ї, а також найбільші політичні діячі епохи правління Тетчер, включаючи екс-президента СРСР Михайла Горбачова.Віддаючи розпорядження щодо прощальній церемонії, Тетчер не забула, що в її перебування прем'єром Великобританія здобула перемогу над Аргентиною в Фолклендському конфлікті 1982 року. Ця військова перемога дає їй право бути похованою з військовими почестями, однак політ військової ескадрильї баронеса також вважає зайвим.
Відспівування пройде в соборі Святого Павла. Згідно з останньою волею Тетчер, оркестр повинен буде грати вибрані твори англійського композитора Едварда Елгара. Поховають Тетчер на кладовищі Королівського госпіталю в Челсі, поряд з чоловіком, який помер в 2003 році.Тетчер - 71-й прем'єр-міністр Великобританії в 1979-1990 роках, баронеса з 1992 року. Перша і поки єдина жінка, яка побувала на цьому посту, а також перша жінка, що стала прем'єр-міністром європейської держави. Прем'єрство Тетчер стало найтривалішим в XX столітті. Отримавши прізвисько "залізна леді" за різку критику радянського керівництва, вона втілила в життя низку консервативних заходів, які стали частиною політики так званого "тетчеризму".
Тетчер народилася 13 жовтня в 1925 м. Грентем, Лінкольншир, Англія. Здобувши освіту хіміка, стала юристом, в 1959 була обрана членом Парламенту від Фінчлі. У 1970 р. була призначена міністром освіти і науки в уряді консерватора Едварда Хіта. В 1975 р. Тетчер перемогла Хіта на виборах нового глави консервативної партії і стала головою парламентської опозиції, а також першою жінкою, яка очолила одну з основних партій Великобританії. Після перемоги консервативної партії в загальних виборах 1979 р. Маргарет Тетчер стала прем'єр-міністром.
Будучи головою уряду, Тетчер провела політичні і економічні реформи для скасування того, що вона вважала занепадом країни. Її політична філософія й економічна політика ґрунтувалися на дерегуляції, особливо фінансової системи, забезпечення гнучкого ринку праці, приватизації державних компаній і зменшення впливу профспілок. Висока популярність Тетчер під час перших років її правління зменшилася через рецесію і високий рівень безробіття, але знову збільшилася під час Фолклендської війни 1982 р. і економічного зростання, що призвело до її переобрання в 1983 р.
Тетчер була переобрана втретє в 1987 р., але запропонований закон про додатковий податок і погляди на роль Британії в Європейському Союзі були непопулярні серед членів уряду. Після того, як Майкл Хезелтайн оскаржив її лідерство в партії, Тетчер була змушена подати у відставку з посади голови партії і прем'єр-міністра.
Тетчер була довічним членом Палати лордів.
Теги → Британія Маргарет Тетчер світ