Комітету виборців України заявив, що застосування відеокамер не допомогло зробити вибори більш прозорими.
"Якщо вважати виправданням те, що багато там батьків своїх побачили через ці камери, то виправдали, якщо говорити про чесність виборів - це не вплинуло ні на що", - заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.
КВУ планує провести моніторинг, куди після виборів потрапили відеокамери. "Чи вони вдома у директора школи, чи вони в цій школі, чи то вони у голови сільради", - заявив він і додав, що, крім камер, йдеться і про ноутбуки, на які збиралася інформація з камер. "Від самого початку було зрозуміло, що це авантюра", - заявив він.
Черненко також висловив думку, що повторні вибори в проблемних округах необхідно проводити якомога швидше - в березні. "Зараз ситуація така, що ці перевибори можуть не призначати скільки завгодно. Вони вийшли за рамки правового поля. Не буде змінений закон - ніхто нічого не буде робити, і Рада так може працювати всю свою каденцію", - сказав він.
За його словами, сьогодні складно спрогнозувати, коли саме вони відбудуться, тому що "сьогодні закон про це не говорить". Він зазначив, що навряд чи це станеться до Нового року або в січні.
"Потрібно хоча б два місяці на кампанію. Відповідно, якщо кампанія стартує в середині або в кінці січня, то вибори в середині або в кінці березня поки що виглядають найбільш прийнятно з точки зору політичного терміну", - сказав він.
У той же час Черненко не вірить, що обрані народними депутатами кандидати від опозиції відмовляться від мандатів. "Я з багатьма спілкуюся новообраними депутатами від опозиції - зі списочниками і мажоритарниками - вони не в захваті від цієї ідеї", - заявив він.
Нагадаємо, що на встановлення на виборчих дільницях систем відеоспостереження з держбюджету було виділено майже 1 млрд грн. Після виборів стало відомо, що за голосуванням через веб-камери спостерігали не менше ніж півмільйона українців.
Джерело: Кореспондент
Теги → відеоспостереження вибори Україна