Дайджест за тиждень

24 Лип 2013 / 09:46 | Переглядів: 1975

Газети

Світ

У Бельгії новий король

Нещодавно король Бельгії передав престол своєму синові Філіпу. Новий монарх поклявся на вірність Конституції і народу перед членами обох палат федерального парламенту. Нагадаємо, що ще 4 липня 79-річний Альберт II офіційно оголосив, що збирається зректися престолу на користь 53-річного старшого сина. Він зазначив, що похилий вік і здоров'я не дозволяють йому виконувати свої функції на належному рівні.

У Парижі протестують мусульмани

Масові заворушення пройшли в містечку Трапп поблизу Парижа. Понад 250 осіб взяли в облогу префектуру поліції, протестуючи проти наміру правоохоронних органів оштрафувати жінку за носіння паранджі в громадському місці. Будівлю та прилеглу територію було пошкодженно. Четверо правоохоронців і одного підлітка протестувальники поранили.

Глава МВС Франції Мануель Вальс закликав громадян зберігати спокій, нагадавши, що законів республіки повинні дотримуватися всі громадяни. Скандальна заборона "приховування обличчя в громадських місцях" була прийнята у Франції в 2011 році.

Україна

350 гривень за біометричний паспорт

З листопада цього року поліграфкомбінат "Україна" має налагодити виробництво біометричних паспортів. Ціна документа не перевищуватиме 350 гривень. Чіп паспорта повинен містити мінімальні дані: фотографію, підпис, відбитки пальців і сітківки ока та інші.

Директор поліграфкомбінату Максим Степанов заявив, що підприємство Україна не платитиме консорціуму ЄДАПС за використання зображення герба України та інших елементів державної символіки в закордонному паспорті, запатентованих власником консорціуму Юрієм Сидоренко, оскільки власником державної символіки може бути лише держава.

Міносвіти "покроїло" Могилянку та ЛНУ

Міністерство освіти і науки в 2013 році зменшило кількість бюджетних місць у провідних вишах країни. Водночас неавторитетним навчальним закладам держзамовлення збільшили.

Зокрема, напрям підготовки "право", як і інші суспільні науки, цього року визнано пріоритетним для держави. Такі лідери рейтингу Міносвіти, як Київський національний університету імені Т.Шевченка (перше місце) та Харківський Національний Університет імені В.Каразіна (друге місце), отримали держзамовлення на підготовку юристів на 8 і 29% менше.

У 2013 році потреба держави у фахівцях за напрямом "журналістика" скоротилися на 21%. Львівський національний університет імені І.Франка та Київський національний університет імені Т.Шевченка втратили відповідно 25 і 13% місць держзамовлення. У Національному університеті "Одеська юридична академія" Сергія Ківалова вперше з'явилося держзамовлення з цієї спеціальності. Не забули в конкурсній комісії і про Дніпропетровський національний університет імені О.Гончара, додавши йому 25% порівняно з минулим роком.

Розподіл держзамовлення за напрямом підготовки "міжнародна економіка" також здивував. У найкращому виші, згідно з рейтингом МОН, - Київському національному економічному університеті імені В.Гетьмана - кількість місць скоротили на 14%, в Київському національному університеті імені Т.Шевченка - на 10%. В Донецькому національному університеті замовлення збільшили. Напрям "міжнародна економіка" з'явився цьогоріч у Львівському інституті економіки і туризму.

Незалежні від Міносвіти рейтинги вишів, в яких враховують думку роботодавців, на перших позиціях перебувають Києво-Могилянська академія і Київський національний економічний університет імені В.Гетьмана. Саме ці університети відсутні у списку тих, кому МОН збільшило держзамовлення. Навпаки - держзамовлення для цих навчальних закладів скорочено.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.