Адвокат з Тернопільщини допомогла відновити у суді право внутрішньо переміщеної особи на виплату адресної грошової допомоги

14 Січ 2017 / 21:48 | Переглядів: 2724

Адвокат з Тернопільщини допомогла відновити у суді право внутрішньо переміщеної особи на виплату адресної грошової допомоги

Відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.На даний час і надалі залишається актуальним питання щодо припинення чи відміни виплат внутрішньо переміщеним особам органами соціального захисту населення.

Так, до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянинМ.— житель одного із сіл району, для надання йому правової допомоги, а саме: складання процесуальних документів та представництва інтересів у суді у зв'язку з відмовою в призначенні та нарахуванні адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі. Неодноразово звертаючись до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання, призначення допомоги панМ.так і не отримав, що позбавило його єдиного джерела для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг.

Працівники місцевого центру здійснили виїзд по місцю проживання особи з обмеженими фізичними можливостями, прийняли звернення та видали доручення від 6 травня 2016 року № 94 адвокатуМар'яніСупдля представлення інтересів клієнта у суді.

На підставі зібраної та проаналізованої інформації адвокат підготувала адміністративний позов до суду.

Згідно ізПорядком надання щомісячної адресної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

На даний час грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах:

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти)

- 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);

- для інвалідів - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;- для працездатних осіб

- 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).

Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім'ї або інформацією компетентного органу.

Порядок також містить вичерпний перелік підстав припинення виплати грошової допомоги, якими є:

- подання уповноваженим представником сім'ї заяви про припинення виплати грошової допомоги;

- надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім'ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють;

- зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи;

- виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Зміна місця проживання особи, яка перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа, не є підставою для припинення виплати щомісячної адресної допомоги.

Всупереч порядку, відповідач не розглянув заяву внутрішньо переміщеної особи та не призначив адресну допомогу, чим порушив право на отримання соціальних виплат клієнта.

Завдячуючи професійній роботі адвокатаМар'яниСуп, постановою суду від 05 серпня 2016 року дії управління соціального захисту населення щодо не призначення та не нарахування адресної правової допомоги громадянинуМ.визнано протиправними.

Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги громадяни можуть звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:м. Чортків, вул. Шевченка, 54, тел. (03552) 2-09-50та відділів центру за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20а, тел. (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел. (03544) 2-11-26;

Гусятинське бюро правової допомоги —смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, (03557) 2-18-19;

Заліщицьке бюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. Ст. Бандери, 38, тел. (03554) 2-21-33;

Монастириське бюро правової допомоги —м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел. (03555) 2-12-72.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.