Понад 70 добровольців міста отримали практичні навички із надання першої медичної допомоги завдяки викладачам і студентам Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Навчання розпочалося 12 березня на базі інституту медсестринства ТДМУ (вул. Коцюбинського, 3). З метою охоплення якомога більшої кількості добровольців була створена група із 60 викладачів і студентів медичного університету, які оперативно і ґрунтовно передають практичні навички цивільному населенню міста. Бажаючих навчають за скороченою програмою. Під час занять розглядаються основні аспекти надання допомоги під час головних невідкладних станів, зокрема це стосується реанімаційних заходів, зупинки кровотеч, мобілізації кінцівок при травмах і найпростіших способів транспортування із максимальним уникненням травматизації під час цього процесу.
"Міська рада звернулася до нашого університету з приводу підготовки бажаючих отримати практичні навички із надання першої домедичної допомоги. Це питання дуже актуальне після подій на Майдані і можливих подій в Україні у зв'язку з інтервенцією російських військ на нашу територію. Кожен громадянин повинен вміти надати першу допомогу собі, своїм рідним, близьким, друзям і оточуючим. З цією метою на базі інституту медсестринства ТДМУ створили перший в Західній Україні навчально-тренінговий центр. Тут будуть накопичені необхідні засоби для навчання, є достатньо кваліфікованих інструкторів, тому і надалі всі бажаючі зможуть отримати практичні навички. Під час заняття ми моделюємо ситуації і учасник безпосередньо її вирішує. Спершу інструктор показує, як потрібно надати допомогу, а далі кожен під його наглядом відпрацьовує навички. У нас створено 14 станцій, на кожній з яких розглядається той чи інший вид екстреної допомоги", - розповів доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Арсен Гудима.
Він також зазначив, що вміння надати першу допомогу є актуальним і в мирний час. Доведено практикою, якщо третина громадян володіє навичками надання домедичної допомоги, то рівень смертності від нещасних випадків зменшується вдвічі. "В Україні від нещасних випадків гине 65-70 тисяч громадян. Якщо ми зможемо врятувати 30 тисяч із них, то варто кожному вчитися надавати домедичну допомогу. Я вірю в те, що всі, хто пройшов підготовку під час цього навчання, зможуть у разі потреби врятувати чиєсь життя. Кожен із учасників отримує сертифікат, який засвідчує, що він отримав відповідні навички", - додав Арсен Гудима.
Добровольцям довелося під час навчання долати страх і знаходити в собі мужність, незважаючи на непритомність людини, проводити реанімаційні дії, фіксувати зламані кінцівки і т.д. Серед учасників були і ті, хто пройшов криваві події на Майдані у Києві. Вони ставили багато запитань інструкторам, просили показати, як діяти у дуже критичних ситуаціях.
"Тільки що учасники навчалися азам серцево-легенево-мозкової реанімації. Для психіки будь-якої людини завжди травматичним є те, що вона стає свідком нещасного випадку. Проте від вмілих дій рятувальника залежить життя потерпілого. Ми стараємося простими методами донести до наших учнів принципи надання допомоги в стані клінічної смерті. Такі реанімаційні вміння важливі для кожної людини, адже від цього залежить чиєсь життя. Для цього потрібно навчитися долати страх під час надання допомоги, працювати над вдосконаленням навичок. Отримані сьогодні базові знання слугуватимуть тому, що колись знадобляться для порятунку життя. Звичайно, краще би такого не траплялося, але від нещасних випадків ніхто не застрахований", - наголосив доцент, кандидат медичних наук, завідувач курсом екстреної медичної допомоги ТДМУ Роман Ляхович.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
Фотоальбом: навчання з надання домедичної допомоги ТДМУ
Теги → Арсен Гудима домедична допомога медичний університет Роман Ляхович статті ТДМУ Тернопіль укрнет