Щоб популяризувати Україну, молодь діаспори одягне вишиванки

27 Вер 2013 / 17:17 | Переглядів: 4274

вишиванка

28 вересня у шести країнах - Канаді, Італії, Болгарії, Фінляндії, Молдові та Киргистані - відбудеться Марш українських вишиванок. Це перший централізовано організований молоддю діаспори парад в національному українському одязі, повідомляє ІА ZIK.Марші розпочнуться о 10:00 за місцевим часом кожної країни-учасниці. Колони пройдуть від центральних установ міст до пам'яток, пов'язаних з Україною.

"Ідея проведення Маршу українських вишиванок виникла під час проведення Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) у серпні цього року в Тернополі. І вже за місяць ми проводимо захід у шести країнах світу. Це показує серйозну та злагоджену роботу молодіжних організацій української діаспори, якій потрібно вчитися багатьом організаціям в Україні. Переконаний, що подібні заходи є надважливими для формування позитивного іміджу України за кордоном", - зауважив представник СКУМО в Україні Олексій Захарченко.

"Марш вишиванок - це захід, який є дуже впливовим на молодь та відповідає її інтересам, бо вишиванка є символом української душі, незалежно від того, чи знаєш мову, чи ні, чи є у тебе домівка, чи ні. Ми закликаємо якомога більше діаспорних організацій долучитися до цього свята. Це має значення, бо сила українців - у єдності", - розповів координатор маршу Красімір Панковський із української діаспори Болгарії.

Цього року централізовано організований Марш українських вишиванок у діаспорі відбудеться вперше. До цього молодь діаспори вже проводила такі марші окремо у Росії, Естонії, Канаді, Японії.

У оргкомітеті вважають, що Марш дозволить зробити свято для людей, які дихають Україною, яким її бракує. Також він популяризуватиме українські традиції та символи серед іноземців.

Наступного року організатори планують значно розширити коло учасників Маршу та зробити його традиційним проектом СКУМО. Вони також висловлюють надію, що марші стануть мобілізаційним заходом для всіх українців діаспори.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.