«Ми маємо унікальний шанс – збудувати таку Україну, про яку мріяли наші предки», – в Україні відзначили 25-річчя СНУМ

13 Жов 2014 / 06:24 | Переглядів: 1963

Спілка Незалежної Української Молоді

25-ту річницю з часу створення Спілки Незалежної Української Молоді відзначили у Львові.

Учасники урочистостей прибули з різних куточків світу, аби спільно відсвяткувати річницю створення організації, яка зробила значний внесок у становлення самостійної Української держави.

Під час Літургії молодь Спілки та СНУМівці-сеньйори молилися за добре майбутнє Вітчизни, а також пом'янули тих друзів, які відійшли у засвіти.

Символом спадкоємності справи СНУМ-СУМ стала присутність на урочистостях в Українському католицькому університету провідника Спілки незалежної української молоді, а згодом - голови Спілки української молоді на теренах України - Ігоря Деркача.

"З почуттям радості вітаю з 25-ти річчям створення Спілки Незалежної Української Молоді! Ті роки відзначалися політичним романтизмом, жертовністю і відданістю Україні!", - звернувся він до присутніх.

Ігор Деркач нагадав, що ідея створення незалежної молодіжної організації виникла серед молодих членів Української Гельсінської Спілки у червні 1989 року. У липні в Харкові проголошено створення Спілки української молоді. Тоді ж у Львові виникає ініціативна група з метою створення СНУМу, розроблено програмні документи. А вже в серпні 60 молодих українців з патріотичними піснями і синьо-жовтими прапорами радісно рушили до підніжжя гори Маківка, де було проголошено про створення організації.

З перших днів члени СНУМу почали активну діяльність: беруть участь у мітингах, демонстраціях, агітаційних походах, вечорах пам'яті. Ігор Деркач згадує, що бути СНУМівцем у ті часи - означало потрапити під особливий нагляд тодішньої влади. Члени Спілки були неодноразово переслідувані за свою діяльність, на них накладали адміністративні штрафи, застосовували адміністративні арешти, їх переслідували.

Після проголошення 24 серпня 1991 року акту державної незалежності України, у Спілці починають приділяти увагу вже не політичній, а виховній діяльності. 14-15 грудня 1991 року затверджено нову єдину назву - Спілка української молоді в Україні. "Ми сучасні українці маємо бути щасливими, бо чимало українських патріотів мріяли побачити Україну незалежною, але не побачили. Ми є сучасниками проголошення незалежності України, учасники її будівництва, захисту від ворожої агресії, ми свідки великого героїзму Небесної Сотні і Героїв Донбасу. Сьогодні час пробудження українського духу, особливо на Сході і Півдні. Будьте певні - Україну чекає велика слава попереду. Важко, але все таки відходить у минуле стара, радянська Україна, і повільно народжується нова - країна гідних і вільних громадян. Ми маємо сьогодні унікальний шанс - збудувати таку Україну, про яку мріяли ми, наші предки. І нехай Господь допоможе нам у здійсненні нашої мети", - заохотив Ігор Деркач.

Голова світової управи Спілки української молоді друг Петро Дума, звертаючись до учасників ювілейного зібрання, подякував членам СНУМ-СУМ за їх внесок у розбудову української держави та наголосив на важливості продовження цієї праці.

Андрій Соколов, один із засновників та активних членів організації розповів, що коли засновувався СНУМ тодішня Україна була схожою на щось середнє між сучасною Росією і Північною Кореєю: "Щодня доводилось жити у страхові, що до тебе прийдуть працівники СБУ і арештують. Що нас у 1989 році штовхало до дій? Це було відчуття, що ми хочемо жити як гідні люди у своїй вільній країні. Ми готувалися до крові і війни, а про незалежність думали у перспективі 5-ти років. Мабуть, саме через те, що тоді незалежність прийшла, здавалося, так легко, зараз ми платимо таку велику ціну. Але я переконаний, що з цієї ситуації ми вийдемо не просто сильнішими, а гідними", − підсумував один із засновників СНУМу.

По закінченні офіційної частини відбувся перегляд фільму, присвяченого створенню організації. Більшість відеоматеріалів та інтерв'ю, які лягли в основу ролика, зібрали під час літніх таборів юнацтво СУМ.

Інформаційна референтура СУМ в Україні

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.