Будуючи стратегію майбутнього України

18 Гру 2013 / 17:15 | Переглядів: 2031

графік

Національний університет ім. Тараса Шевченка. Після завершення саміту ЄС у Вільнюсі у Києві відбулася конференція, на якій зустрілись провідні науковці, військові, політологи та спеціалісти з соціальних питань в Україні з єдиною метою - підняти проблеми України сьогодення і розпочати роботу над розробкою стратегії побудови майбутнього України.

У розпал масових протестів, які розгорнулись у багатьох містах України після Вільнюського саміту ЄС, у Національному університеті ім. Тараса Шевченка у Києві відбулася науково-практична конференція, на якій зібралось близько сотні представників громадянського суспільства, духовенства, академіки та генерали. Голова оргкомітету конференції Микола Маломуж, генерал армії України, оголосив мету конференції, а саме - розробити стратегію побудови майбутнього країни.

Конференція під назвою "Стратегія національної безпеки і розвитку України" була запланована ще декілька місяців тому. Вона мала стати першим кроком у цілому процесі становлення єдиного бачення та стратегії розвитку держави у 21 столітті. Серед спікерів були Святіший Патріарх Київський і всієї Русі та України Філарет, а також провідні представники наукової спільноти ректор Національного університету ім. Тараса Шевченка Леонід Губерський і ректор Київського політехнічного університету Михайло Згуровський. Кожний спікер виступив із стислою доповіддю по окремому предмету, визначивши питання, які викликають найбільше занепокоєння, та їх вплив на безпеку нації у довготривалій перспективі.

Маючи величезний досвід, отриманий на посадах радника усіх чотирьох президентів України і радника при Національній раді безпеки, Генерал Маломуж на правах голови оргкомітету відкрив конференцію з всеохоплюючим оглядом реалій геополітичного, соціального та економічного становища України. Його доповідь нагадала усім, що безпека та незалежність України опинилась під загрозою. Він окреслив галузі, у яких влада систематично ігнорувала і продовжує ігнорувати фактори, які загрожують цілісності нації. Ці фактори створюються не зовнішніми силами, а цілком внутрішніми ризиками, серед яких - криза правосуддя, освіти, економіки, закону та порядку, політика накопичення боргів та неспроможність зберегти та розвивати колишній технологічний та науковий потенціал України.

Він відмітив, що небайдужість українців до несправедливості вражає. Разом з цим, він зауважив, що країні потрібне чітке бачення майбутнього та поетапний план побудови такого майбутнього. Саме це не спромоглася зробити жодна політична сила в Україні за усі понад 20 років незалежності, продовжуючи політику популізму та порожній обіцянок. Такими своїми діями вони поставили безпеку та незалежність країни під загрозу.

Після доповіді голови конференції один за одним виступили п'ятнадцять спікерів. Кожний з них освітлював окрему галузь. Михайло Згуровський протиставив політику накопичення боргів із політикою впровадження інновацій. Він відмітив, що розвиваючи власні природні ресурси та інтелектуальний потенціал, Україна не лише зможе забезпечити власні потреби у багатьох галузях, але й зможе робити власний внесок у розвиток світу. Святіший Патріарх Київський і всієї Русі та України Філарет говорив про необхідність припинення боротьби за владу між церквами та відновлення ключової соціальної та духовної ролі церкви у суспільстві. Він висловив підтримку церкви і бажання відігравати активну роль у розвитку проекту. Академік Юрій Шемшученко говорив про потреби вдосконалення Конституції України, аби вона містила гарантії, стримування і противаги та слугувала юридичною основою європейських прагнень України. Олександр Чалий виступив по темі безпеки та міжнародних відносин. Генерал Стеценко підняв питання військової реформи та потребу у колективній безпеці. Борис Соболєв компетентно говорив про необхідність комплексного перегляду соціальної політики України, задоволення потреб хворих, матеріально незабезпечених громадян та людей похилого віку. Він зауважив, що з цивілізаційних міркувань українська нація більше не може ігнорувати усі причини, які призводять до зростання рівня смертності у країні. Про цінності як про основу розвитку і безпеки громадянина , нації, країни і держави говорив патріарх національної філософії Мирослав Попович.

Конференція закінчилась офіційним зверненням та проголошенням наміру зустрітись на другому Етапі на початку 2014 року. Тоді планується організувати робочі групи, які займуться розробкою довгострокової стратегічної програми дій і, таким чином, створять реальний фундаментальний документ для безпеки і розвитку України у 21 столітті.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.