Минуло сорок днів як відійшов у вічність Володимир Стаюра

05 Жов 2017 / 07:48 | Переглядів: 2966

Володимир Стаюра. Реквієм

Минуло 40 днів як передчасно відійшов у вічність один із найкращих синів нашого краю - великий патріот Володимир Стаюра. Для нашого краю - це велика втрата. На зламі епох - межі 80-90-тих років минулого століття він був одним із тих представників нашого юнацтва, які активно включилися в боротьбу за відновлення державної незалежності України. Стаюра був членом молодіжної громадської організації "Вертеп", одним із перших молодих рухівців.

Я познайомився з Володею під час підняття над Тернопільською міською радою 29 квітня 1990 року нашого національного прапора. Вікопомна для тернополян і жителів області акція розпочалася о 19 годині з освячення цього символу на Театральному майдані. Тоді люди заповнили не лише головну площу Тернополя, а й ближні до неї вулиці, розташувались на балконах і дахах прилеглих будинків. Після чину освячення прапора, який здійснили священики, до нього першими доторкнулися і поцілували 90-річний сотник Січових Стрільців П.Герасимик, молоде подружжя - Лариса Куземко (донька Марії Куземко) з чоловіком, а також шестилітня дівчинка Юля. Присягу на вірність прапору і народові України прийняв міський голова Тернополя В.Негода. Після цього процесія попрямувала до будівлі міської ради. Перед тим наша крайова рада НРУ доручила підняття прапора нашому осередку із заводу "Оріон". Цю почесну місію виконали її наймолодші на той час представники - В. Стаюра та С.Сидор.

5 Жов 2017 / 16:10|Переглядів: 2

Стаюра підняття прапора

Коли прапор підняли над міськрадою, народ довго аплодував і вигукував: "Слава молодим патріотам!", "Слава Україні!". Так Володимир Стаюра увійшов в історію нашого міста і державотворення країни. Він практично брав участь у всіх без винятку акціях, які проводив Рух - у всенародних мітингах, поминальних віче, походах громадою до лігва комуністів - обкому. У 2003-2004 роках Володимир був серед учасників таких акцій протесту, як "Повстань Україно!", "Україна без Кучми!", в Помаранчевій революції. Особливо проявив себе Стаюра під час Революції Гідності - був керівником обласного Майдану Спротиву. Оскільки одним із речників такого всенародного зібрання був і я, то ми постійно збиралися, радилися, що робити (на фото - під час віче на Театральному майдані).

Стаюра і Колінець

Володимир був надзвичайно радикальним бійцем з режимом В.Януковича і його ставлеником у нашій області В.Хоптяном. У цьому він себе проявив під час акції протесту перед входом в ТОДА. На цьому мітингу виступаючі, серед яких був і я, закликали тих працівників облдержадміністрації, які нас підтримували, стати разом з учасниками акції. Хоч був зроблений коридор для проходу в адмінприміщення працівників облради та ОДА і їм заходити туди ніхто не перешкоджав, В.Хоптян змусив багатьох своїх підлеглих написати заяви в міліцію, що їх нібито не пропускали на роботу пікетуючи. І невдовзі прокуратура порушила кримінальні справи проти керівників тернопільського Майдану В.Стаюри та М.Чашки та кількох активістів. Однак народ рішуче став на їхній захист. Ми організували великі пікети під приміщенням Тернопільського міськрайонного суду з вимогою позакривати ці справи. На захист звитяжців Майдану я неодноразово виступав під час таких акцій. Унаслідок цього ми таки добилися, щоб ці справи були закриті.

Володимир стаюра 40 днів

Володимир Стаюра був людиною безкорисливою, патріотом, який на перше місце ставив державні справи, а не особисті. Коли розпочалася московська агресія на сході України, він без вагань пішов обороняти державу. Причому не за призивом, а добровольцем. На фронті пробув півтора року. Приїжджаючи в короткі відпустки, не раз приходив на засідання Координаційної ради громадських організацій і розповідав, що там творилося. Як давні знайомі ми часто спілкувалися віч на віч. Розповідав, що осколки не раз пробивали його каску. Там Володимир втратив багато здоров'я. Після демобілізації Стаюра не полишив національно-патріотичної діяльністі, якою займався до кінця свого життя.

На жаль, Володимир Стаюра відійшов від нас у той світ заскоро, а міг ще багато зробити для України, нашого міста і краю.

Вічна йому шана і слава!

Вічна пам'ять Володимиру Стаюрі!

Володимр КОЛІНЕЦЬ,

Народний депутат України І скликання.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.