Для чого потрібне пасинкування помідорів?

28 Чер 2017 / 15:26 | Переглядів: 8835

Gасинкування помідорів?

Пасинкування застосовується для видалення зайвих бічних пагонів - пасинків, які ростуть з пазух листя, а також для регулювання росту кущів помідорів.Пасинкизабирають більшу частину поживних речовин, що надходять від коренів до надземної частинипомідора.

Для чого потрібне пасинкування помідорів?

Формування куща томатув потрібну кількість стебел: в один або кілька.

  • Отримання більш раннього врожаю.
  • Подовження термінів плодоношення кущів.
  • Отримання більшої кількості плодів високої якості.

Якщо не робитипасинкування томатів, то у вас виростуть пишні кущі з багатьма листочками, а от плодів буде дуже мало. Пасинкпування помідорів обов'язково слід робити для того, щоб рослини отримували всі необхідні поживні речовини і змогли дати багатий врожай. Також потрібно видаляти листочки, для того, щоб до плодів потрапляли ультрафіолет та свіже повітря.

омідорів?collage_pasinkuvanya_tomatyv.jpg (198.41 Kb)

Коли пасинкувати кущі помідорів

Пасинкування слід проводити як тільки ви побачили на помідоровому кущі пасинки. Видаляти пасинки потрібно поки вони виросли не дуже великі (3-5 см в довжину). Це необхідно для того, щоб рослина не витрачала поживні речовини на їх зростання, а також, щоб надмірно не травмувати кущ, видаляючи великі пагони. Видаляти пасинки потрібно періодично, не раніше ніж, через 6-7 доби видаляти непотрібні пагони - пасинки до початку їх переростанн
Найбільш активно пасинки формуються після того, як на кущах з'являються перші квітконіжки. Час для проведення пасинкування помідорів краще вибирати - ранок. Тому, що за день ранка, що утворилася після виламування пасинка, затягнеться.
collage_pisinkuvannya_pomydoryv_123.jpg (444.34 Kb)

Як правильно пасинкувати помідори

Правильне пасинкування томатів залежить від кількості стебел у ваших помідорів - можна формувати кущ в один, два або три стебла.
  • Формування томатного куща в одне стебло
    Формування томатного куща в одне стебло найчастіше застосовується для теплиць.
    При формуванні куща в одне стебло виламують всі пасинки, а також так звані "двійники", що формуються при роздвоєнні стебла, проте залишають всі квіткові кисті - квітконіжки, включаючи і саму нижню.
  • Формування томатного куща в два стебла
    При формуванні помідори в два стебла залишають не тільки основне стебло, а й перший пасинок, як правило, найбільш сильний, який активно розвивається. Всі інші пасинки видаляються.
  • Формування томатного куща в три стебла
    Для отримання трьох стебел на одному кущі потрібно залишити два добре розвинутих сильних пасинка. Всі решта видаляємо.

Особливості пасинкування томатів різних видів

При пасинкуванні треба пам'ятати що сорти у томатів є різні і їх пасинкування відрізняється.

Сорти томатів

  • індетермінантні (високі);
  • напівдетермінантні (середні);
  • детермінантні (низькі)

Пасинкування індетермінантних сортів томатів

Це високі сорти томатів . Такі сорти, як правило, формують в одне стебло. Обумовлено це тим, що індетермінантні рослини прагнуть сформувати безліч бічних відростків.
Для формування томатного куща в одне стебло, необхідно видалити всі пасинки. Бажано на місці вилученого пасинка залишити "пеньок", висотою близько 1 см. Це сприяє більш повільному утворенню нових пагонів. На такій високорослій рослині помідора залишають близько 10 квітконіжок, видаляючи всі інші.

Пасинкування напівдетермінантних сортів томатів

Середньовисокі сорти томатів(до 1, 8 м.) Якщо рослини висаджені не надто густо, то їх можна формувати як в два, так і в три стебла.

У помідорів, що відносяться до напівдетермінантних сортів, досить часто буває так, що після пасинкування основне стебло припиняє своє зростання - вершкове. Тому, якщо у вашій теплиці переважають напівдетермінантні сорти, не варто відразу пасинкувати всі рослини. Переконайтеся спочатку, що основне стебло не зупинилося в рості.У тому випадку, якщо стебло перестало рости, кущ можна сформувати і в кілька стебел.

Пасинкування детермінантних сортів томатів

До цієї групи відносять низькорослі сорти томатів, і, як правило, вони не вимагають пасинкування. При вирощуванні таких сортів необхідно уважно читати рекомендації виробників по формуванню куща помідора, які написані на пакеті насіння.
Найбільш часто, саме на низькорослих сортах томатів, сформованих в одне стебло, отримують ранній врожай.
Щоб отримати ранній врожай низькорослих томатів нам потрібно видаляти всі пасинки, залишивши 2 - 3 квітконіжки.
Після останнього суцвіття залишаються кілька листів і прищипують верхівку - точку росту.


Джерело -http://kvitkainfo.com

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.