Як би не намагалася міська влада вивести Тернопіль у статус найчистіших та найохайніших міст України, без зусиль кожного з нас - його жителів, ці старання буде зведено нанівець. Тим паче, якщо своїми ж руками завдаватимемо йому шкоди. Йдеться про так званих "графітчиків", які спотворюють зовнішній вигляд житлових будівель, офісів, кіосків, телефонних будок, павільйонів на зупинках громадського транспорту та інших споруд. Працівники міліції та муніципальної поліції змушені "вираховувати" графітчиків-хуліганів, аби притягнути їх до відповідальності за протиправні діяння, які останнім часом набули організованого характеру.
Як повідомив керівник підрозділу муніципальної поліції Сергій Волков, працівники очолюваного ним управління вживають усіх можливих заходів щодо активізації дій міліції та інших відповідних служб міської ради у боротьбі з вказаними порушеннями. Зокрема, минулого року міліцією було затримано двох "графітчиків", а станом на початок квітня цього року під час нанесення написів графіті на фасадах будинків у Тернополі було затримано 8 осіб. Як не дивно, але більшість правопорушників виховуються в інтелігентних родинах. Мати одного з них працює в органах охорони порядку. Є серед зловмисників школярі, студенти і навіть ті, хто уже сам заробляє на шматок хліба, а отже мали б бути цілком свідомими. Згідно зі складеними адмінпротоколами на трьох із восьми порушників накладено штрафи на кругленькі суми. Усім іншим теж доведеться розкошелитися. Однак сума цих штрафів є мізерною у порівнянні зі збитками, завданими підприємствам, які обслуговують житловий фонд міста. Для прикладу, найбільших збитків завдано ПП "Східний масив" - на більш ніж 25 тисяч гривень. Серйозно потерпіло майно і таких підприємств, як: ПП "Дружба-сервіс житло 1", ГТОВ "Мрія", ПП "Наш дім", КК "Ком Енерго-Тернопіль", ПП "Благоустрій" та ряд інших. Загальна сума збитків склала 68 тисяч 234 гривни.
Міська рада звертається до людей, які хочуть проявити себе в галузі мистецтва "графіті", робити це у спеціально відведених місцях, дотримуючись відповідної культури і правил етикету, аби не зашкодити місту, у якому живеш та зробити його більш привабливим і красивим. Незабаром, до 15 травня, на вулиці Вояків дивізії Галичина уздовж залізничної колії буде відреставровано бетонну огорожу, яка слугуватиме полотном для зображення малюнків "графіті".