Тисяча речей необхідна здоровому, і тільки хворому одна – здоров’я

17 Жов 2012 / 09:38 | Переглядів: 3628

Суслова Наталя - з апельсинами

Переконана, що кожному з нас не раз спадали такі думки: все, завтра почну займатися, зміню раціон харчування, одним словом, приведу себе в порядок. І коли настає завтра, ми чомусь забуваємо про це, і все знову іде по колу. Чому? Можливо, не має сили волі, можливо, просто лінь нас долає і ми так зневажливо ставимося до себе. Але потрібно пам'ятати одне: якщо не ми, то хто тоді нам допоможе. Адже найбільша перемога - над самим собою. Тож зберіть усі сили свого духу, щоб неможливе стало можливим. Адже усім зрозуміло, що краще просто вести здоровий спосіб життя, ніж починати займатися собою, коли вже почуваєш себе нестерпно. Саме про це я хотіла б поговорити.

Як гласить відома приказка, "пізно копати колодязь, коли захотілося пити". Іншими словами, щоб мати міцне здоров'я, необхідно вести правильний спосіб життя. Згідно із уявленням стародавніх китайських медиків, хвороба зароджується в свідомості. Тому концепція здорового способу життя включає насамперед правильне мислення, усвідомлення зв'язку причин явищ та їх наслідків, дотримання помірності і збереження природної натуральності, вдосконалення тіла як частини здорового способу життя. Китайські медики рекомендують людині систематично виконувати якусь фізичну роботу. Лише в цьому випадку кров зможе безперешкодно циркулювати і внутрішні органи зможуть добре працювати. Тривала гіподинамія викликає застій та виснаження функціональних можливостей селезінки і шлунка. Це призводить до безсилля, слабкості кінцівок і апатії. Надмірна фізична перевтома може спричинити пошкодження і різного роду патології, але розумна фізична активність, безумовно, корисна: тренування підсилюють циркуляцію життєво важливих речовин і сприяють кращому засвоєнню їжі. У харчуванні китайська медицина також рекомендує дотримуватися помірності. Не слід підсилювати п'ять смакових якостей їжі. Таке прагнення призведе до порушення роботи внутрішніх органів. Дуже солоне шкодить серцю, надмірно гостре порушує роботу печінки, дуже кисле згубно діє на селезінку, гірке шкодить легеням, а надлишок солодкого може викликати дисфункцію нирок. Надмірне харчування призводить до ожиріння і порушення циркуляції крові. Розповідаючи про здоровий спосіб життя, не можна не згадати про багаточисельні немедикаментозні методи, які й до сьогодні використовують китайці. Підтримувати тіло в здоровому стані допомагають дихальні вправи, бойові практики, медитація, цигун та інші методи, науки Стародавнього Китаю, що залишились у спадщину. Вони, як і лікарські рослинні засоби, також використовуються для збереження здоров'я і запобігання захворюванням. Зовсім не обов'язково робити все "як книжка пише", та виконувати бодай найпростіші правила здорового способу життя - необхідно. Тим паче, що в майбутньому це повернеться вам сторицею

Оксана Довгань лікар-педіатр міської дитячої лікарні рекомендує:

- Дотримуйтеся природного режиму, тобто прокидатися о 7-й ранку, лягати спати - о 22.00. Займіться суставною гімнастикою, бігом, танцями або іншими видами фізичної активної діяльності. Умійте прощати образи, реалістично ставтеся до життя і ваших можливостей. Позитивно налаштовуйтеся на поставлені завдання сьогодення.

Саме сьогодні - не гнівайся.

Саме сьогодні - не турбуйся.

Будь сердечний до всього живого.

Чесно заробляй собі на життя.

Будь вдячний за отриману благодать.

Усе в міру! Все робіть з любов'ю і цінуйте те, що маєте. Ваше здоров'я в ваших руках.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.