ПриватБанк відкрив спеціальну сторінку для клієнтів, які оплачують гривнями в іноземних інтернет-магазинах

19 Січ 2015 / 07:55 | Переглядів: 3656

приватбанк

ПриватБанк відкрив спеціальну сторінку для клієнтів, які можуть стикнутися з проблемою подвійної конвертації валюти під час здійснення платежів у гривні в іноземних інтернет-магазинах.

Як повідомив Заступник Голови Правління ПриватБанку Дмитро Дубілет, щоб зробити оплату в іноземному інтернет-магазині, що виставляє ціну в гривнях, клієнтові треба знайти в цьому магазині можливість відключити конвертацію (наприклад, у PayPal це окрема галочка). Якщо ж магазин не пропонує вибрати валюту платежу, розблокувати такі платежі можна на сторінці https://privatbank.ua/conv, при цьому сума, яку списано з картки, може перевищувати ту, що показує магазин.

"Сьогодні ми нарешті вирішили проблему з тим, що клієнти отримували відмови за деякими платежами в Інтернеті (у першу чергу актуально для клієнтів Google Adwords), - зазначив Дмитро Дубілет. - Ситуація з різними валютними курсами в Україні завдає незручностей не тільки клієнтам, але й банку, адже для нас обмін валют - це менше 5% у загальній структурі доходів, а нинішня ситуація породжує багато негативу на адресу банку. Але ми віримо, що дуже скоро ситуація повернеться в нормальне русло".

У ПриватБанку звертають увагу, що більшість закордонних магазинів не конвертують гривні в долари на своєму боці, або дають клієнтам вибір валюти платежу. Тому зазвичай під час оплати за кордоном власники карток банку не стикаються з подвійною конвертацією.

Деякі іноземні магазини можуть показувати клієнтам ціну в гривнях, але через те, що міжнародні розрахунки з банками відбуваються в доларах, реальна сума платежу може бути більша від задекларованої магазином.

Наприклад, Ви купуєте в іноземному магазині на суму 100 дол. Банк, що обслуговує магазин, конвертує долари в гривні за своїм курсом, припустімо, 16,3 грн/1 дол. Тому магазин показує покупцеві ціну 1 630 грн. Коли купівлю здійснено, банк-еквайрер надсилає в MasterCard/Visa інформацію про те, що пройшов платіж 1 630 грн з конвертацією в долари, і бере в платіжних систем уже не 100 дол, а суму в доларах за офіційним курсом платіжних систем (наприклад, 15,87). Виходить, банк-еквайрер отримує за цю транзакцію 1 630/15,87 = 102,7 дол. Далі платіжна система виставляє українському банку (банк-емітент) для оплати 102,7 дол. Ці долари вже конвертуються знову в гривні за картковим курсом банку-емітента (наприклад, 19,6). У результаті в клієнта списується з картки 102,7 * 19,6 = 2 013 грн, а не 1 630 грн, як обіцяв магазин.

Усю інформацію про особливості проведення платежів у таких магазинах клієнти отримують від банку в повному обсязі електронною поштою та через SMS, щоб уникнути втрат від подвійної конвертації валюти закордонними магазинами.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.