Інтернет-пошуковик Google створив штучний мозок, який може самостійно розпізнавати кішок, повідомляє видання The Times. Проект може стати серйозним проривом у створенні машин, здатних взаємодіяти із зовнішнім світом, розпізнаючи форми та об'єкти, зазначає автор статті.
Виявилося, що "мозок" Google став поводити себе відповідно до звичок багатьох інтернет-користувачів: його дуже зацікавили картинки з кішками. Дослідники завантажували в машину випадкові зображення з YouTube. До кінця експерименту мозок Google впізнав три чверті зображень кішок з 20 тис., йдеться у статті. Також він виявився чутливим до зображень людських тіл і облич.
"Здатність розпізнавання кішок може здатися тривіальною, проте для світу штучного інтелекту вона має серйозне значення", — підкреслює автор. Експерти посилаються на парадокс Моравека, який говорить: навчити машини робити речі, які прості для людей (розпізнавання кішок), важче, ніж навчити робити речі, які людям можуть видатися важкими (гра в шахи).
"Схоже, що мозок Google є першою штучною нейронною мережею, яка може розпізнавати об'єкти без підказки з боку людини, але до людського мозку йому ще далеко", — пише автор.
"Необхідно відзначити, що наша мережа дуже мала у порівнянні із зоровою корою людського мозку: та в мільйони разів більша за кількістю нейронів і синапсів", — підкреслюють дослідники. За матеріалами: Inopressa
Теги → світ технології