Сергій Надал: «Експертні ради – це реальний механізм впровадження у Тернополі прямого народовладдя»

03 Лют 2016 / 13:33 | Переглядів: 810

Сергій Надал 9484764646

У Тернополі почав діяти унікальний проект для України, який вже давно успішно реалізовується у провідних європейських країнах - експертні ради при міській раді. Такі ради із числа фахівців у певних сферах життєдіяльності міста вже набули ознак повноцінної та незалежної "гілки влади" на місцевому рівні.

Після нового року у Тернополі почали активно діяти експертні ради, які створені при Тернопільській міській раді. Загалом діє вісім таких рад, які працюють при однойменних комісіях міської ради. Так, 15 січня експертна рада з питань соціальної політики, охорони здоров'я, сім'ї, материнства, дитинства погодила призначити на посаду щойно створеного комунального підприємства "Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр нового керівника Петра Левицького. А вже 27 січня трудовому колективу Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні представили нового головного лікаря - Андрія Артимовича, який також був призначений з ініціативи вищезгаданої експертної ради.

Це лише перші кадрові рішення, адже активно включилися в роботу й інші експертні ради.

Нагадаємо, що експертні ради - це українське ноу-хау Тернополя. Саме їх висновки враховуються при прийнятті рішень під час сесії міської ради чи засідання виконавчого комітету, а також експерти надають власні пропозиції та оцінку кадровим призначенням.

Експертні ради є одним з інструментів прямого народовладдя, який у Тернополі перетворився на п'яту "гілку влади". Так вважає міський голова Тернополя Сергій Надал.

"Ще з шкільних підручників ми знаємо, що існує три гілки влади - законодавча, виконавча та судова. Неофіційно до цього списку додають ще журналістів, як "четверту" гілку влади. Я пишаюся тим, що сьогодні у Тернополі діє й "п'ята" гілка влади у вигляді експертних рад. Ми запровадили механізм, коли на керівні медичні посади у місті людей обирають медики, на освітянські - освітяни тощо. Така практика успішно працює в Європі, зокрема, у Швейцарії. У цій країні завдяки схожій схемі місцеві громади через своїх представників у експертних радах контролюють діяльність будь-якого чиновника. У Тернополі експертні ради також показали свою ефективність", - зазначив Сергій Надал.

"У Тернополі вводиться практика прозорості обрання керівників муніципальних управлінь та відділів і регулярний аудит їх професійних якостей. Більше того, у такому випадку чиновники будуть завдячувати своєю посадою не міському голові, не якійсь політичній силі чи лобістській групі, а лише громаді і власному професіоналізму. І такий чиновник буде працювати лише на громаду Тернополя", - впевнений Сергій Надал.

Нагадаємо, у руслі розбудови системи влади - прямого народовладдя — Тернопіль також запровадив у практику діяльності органу місцевого самоврядування електронні петиції. Подавши петицію на інтернет-сайті міської ради та набравши на її підтримку не менше, ніж 250 підписів, тернополяни можуть бути впевнені, що пропозиція буде розглянута на сесії міської ради чи засіданні виконавчого комітету.

Паралельно з петиціями Тернопіль уже запровадив практику системи електронних закупівель PROZORRO. Основна мета цього ресурсу — ефективне використання коштів місцевого бюджету.

Окрім того, міським головою підписана угода з коаліцією "Прозорі ради" — меморандум про наміри впровадити усі необхідні норми антикорупційного законодавства в Тернопільській міській раді. У меморандумі йдеться про втілення у життя найкращих світових практик у сфері місцевого самоврядування та імплементацію антикорупційного законодавства.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.