Контроль за насінням в Тернопільській області

27 Тра 2014 / 17:52 | Переглядів: 1259

зерно123

Закінчується весняна пора, пора посіву ярих культур та догляду посівів озимих культур, щоб надати їм сили для хорошого росту після зимівлі.

Сільськогосподарські підприємства області упоралися із посівом ранніх ярих культур. Завершують посів пізніх: сої, гречки. Крім вирощування урожаю товарного призначення, господарствами області вирощується насіння різних сільськогосподарських культур як для власних потреб так і для реалізації.

Станом на 20 травня 2014 року до Державної інспекції сільського господарства в Тернопільській області надійшли повідомлення на проведення польового інспектування на 8,5 тис. га ярих зернових та круп'яних культур із них 530 га для реалізації, бобових культур - 1,3 тис. га із них 228 га - для реалізації, соняшнику - 0, 25 тис. га, сої - 6,8 тис. га, кукурудзи - 1,6 тис. га та 21,6 тис. га озимих зернових культур, з яких 5,2 тис. га для реалізації.

Працівниками управління контролю якості насіння та садивного матеріалу вивчаються подані господарствами документи, ведеться підготовка до вчасного та якісного проведення польового інспектування насіннєвих посівів.

Разом з тим продовжує роботу Атестаційна комісія інспекції з надання фізичним та юридичним особам права на виробництво та реалізацію насіння та садивного матеріалу. Комісією вже атестовано на право виробництва та реалізації сертифікованого насіння 5 господарств, в тому числі 2 - плодорозсадники. Із них розглянуто та рекомендовано для атестації на виробництво та реалізацію базового насіння - 2 господарства. Слід відмітити, що за результатами вивчення відповідності атестаційним вимогам відмовлено в атестації 1 господарству. На сьогоднішній день на розгляд атестаційної комісії надійшли заяви з документами ще від чотирьох товаровиробників області, за результатами вивчення та перевірки будуть прийняті відповідні рішення.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.