Використовувати у Тернополі альтернативні види палива – тільки після позитивних рішень громадських слухань

03 Кві 2017 / 07:53 | Переглядів: 2257

котельня 2

Таке рішення прийняла після понад місячної роботи з розгляду та вивченню скарг тернополян, пов'язаних з встановленням в частині котелень міста котлів на альтернативних видах палива профільна депутатська комісія з питань ЖКГ у повному своєму складі: Іван Сороколіт, Галина Гевко, Сергій Лупак, Петро Ландяк, Тарас Білан. До її діяльності також активно долучалися обранці громади Тернополя, що входять і до інших профільних комісій місцевого самоврядування - Михайло Сиротюк, Юрій Штопко, Вікторія Шараськіна та інші.

Нагадаємо, що анонсоване виконавчими органами міськради переведення роботи окремих котелень Тернополя на альтернативні види палива, враховуючи, що переважно котельні розташовані в густо заселених мікрорайонах міста, викликало масове невдоволення і навіть обурення в більшості жителів обласного центру можливим спричиненням щодо цього негативних екологічних та шумових наслідків.

Як повідомив очільник постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології, надзвичайних ситуацій, енергозабезпечення та енергоефективності Іван Сороколіт, очолюване ним профільне депутатське об'єднання рекомендує виконавчим структурам Тернопільської міської ради та КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" перш ніж впроваджувати на котельнях міста альтернативні види палива - порадитись щодо цього з громадою:

"Наша комісія рекомендує, бо відповідно до своїх повноважень не може вказувати, виконавчому комітету та КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" призупинити усі роботи пов'язані з будівництвом, підготовкою, запуском чи експлуатацією котелень на альтернативних видах палива і розпочинати їх лише після позитивних результатів місцевих громадських слухань, позитивних висновків екологічної експертизи, одержання усіх необхідних дозволів та окремого рішення міської ради по кожній з таких котелень.
Окрім цього ми наполягаємо, щоб виконавчі органи місцевої влади провели по кожній з котелень, де планують встановлювати пристрої з альтернативним видом палива, завчасно анонсовані громадські слухання із залученням депутатів".

За словами пана Сороколіта, це наразі проміжне рішення профільної комісії щодо питання, яке викликало чималий суспільний резонанс у місті. Кінцеві висновки комісія надасть після завершення екологічної експертизи котелень, а також одержання усіх необхідних дозволів (на викиди та ін.) та завершення перевірок контролюючих органів.

Олесь ЛЕВІТ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.