Під вікнами жителів найбільш густозаселеного мікрорайону Тернополя забудовник зводить автогазозаправку

19 Чер 2017 / 13:26 | Переглядів: 3354

У Тернополі під вікнами жителів найбільш густозаселеного мікрорайону забудовник зводить автогазозаправку

Уже четвертий місяць поспіль триває наразі ще тихе протистояння між жителями вулиці Морозенка у Тернополі та власником сусідньої з нею земельної ділянки, що віднедавна належить Байковецькій громаді, на якій він зводить автогазозаправну станцію. З Великодня забудовник Р.П'ятківський призупинив роботи. Однак наприкіці минулого тижня у попередньо виритому котловані таки встановив газонаповнювану бочку (див.- додаткове фото зліва).

До вирішення проблеми небезпечного сусідства цього об'єкта поряд з найбільш густозаселеним мікрорайоном Тернополя з початку її виникнення активно долучився обранець громади від цього виборчого округу в міській раді Михайло Ібрагімов. Її неодноразово обговорювали представники громади поблизу забудови та в інтерв'ю і на прямому ефірі телеканалу ТТБ. На контакт із депутатом протестуючих вийшли очільники Байковецької громади, а з самими мешканцями вулиці Морозенка сільський староста сусідніх Гаїв Гречинських. Але сам забудовник Р. П'ятківський відмовився від спілкування з жителями будинків, які межують з його небезпечним об'єктом. Щоправда від Великодня він принишк та не проводив жодних робіт. Мабуть вичікував на те, що влітку жителі багатоповерхівок роз'їдуться на відпочинок, на дачі і села тощо. Так і сталося. Наприкіці минулого тижня у попередньо виритому котловані Р. П'ятківський таки встановив газонаповнювану бочку.

"Зведення цього об'єкта V категорії складності відбувається у 37 метрах від вікон мешканців будинку №1 та поряд з одним із найбільш густонаселених мікрорайонів Тернополя - близько від будинків, №№1,3,5 на цій же вулиці, поруч з багатоповерхівками на вулиці Симоненка - №6 і на бульварі Вишневецького - №№2,4, а також неподалік від дитсадка №21 та відділення №6 міської дитячої поліклініки (єдиного в найбільшому мікрорайоні міста лікувального закладу для наймолодших тернополян), за якими функціонують дві загальноосвітні школи - ТЗОШ №28 і ТЗОШ №29 та Дитячо-юнацька спортивна школа №1. Тобто небезпечні відпари від функціонування цього об'єкта можуть поширитися до цих освітянських закладів і поліклініки та становитимуть небезпеку здоров'ю дітей усього мікрорайону "Аляска", - стверджує голова ініціативної групи жителів вулиці Морозенка Володимир Заплітний.

Зведення цієї автогазової заправки відбувається на території, яку забудовник обгородив ще за рік до початку будівництва. А інформаційний стенд про це встановив лише кілька тижнів тому та ще й з боку Об'їзної дороги, а не житлової зони Тернополя - вулиці Морозенка. До того ж, перед тим, як на місце події приїхала знімальна група телеканалу ТТБ, то цей стенд зник і його досі не поновили.

А сама земельна ділянка мала інше цільове призначення. Бо лише 21.02.2017 року Державна архітектурно-будівельна інспекція надала дозвіл для будівництво на цьому місці об'єкта V категорії складності. Однак столична дозвільна служба не могла цього зробити без рішення органу місцевого самоврядування про перепрофілювання цільового призначення земельної ділянки. На інформаційному стенді вказано, що таке будівництво відбувається на території Шляхтинецької сільської ради, однак з жовтня 2015 року усі її села увійшли до складу Байківецької громади. Обурює жителів вулиці Морозенка й той факт, що на тому ж стенді цинічно вказано, що це будівництво автогазозаправної станції "за межами населеного пункту". Але насправді - безпосередньо під вікнами тернополян. "У кінці травня в установленому порядку звернувся до Байковецького сільського голови Анатолія Кулика з аргументацією цієї проблеми та попросив, щоб наші сусіди дали належну оцінку цьому інциденту і по-друге, призупинили це будівництво. І 2 червня відбулося засідання спеціальної комісії, яка з'ясувала обставини виникнення цього інцинденту. Як виявилося, дозвіл на перепрофілювання земельної ділянки під будівництво автогазозаправки видали ще до того, як Байковецька громада була наділена повноваженнями стосовно цієї території. Оскільки ця ділянка перебувала, хоч і на території Шляхтинецької сільської ради, але поза межами її населеного пунку, то низку дозвільних документів її власнику видали в Тернопільській райдержадміністрації. І насамкінець, на підставі цього в лютому столичні органи Держгеокадастру надали йому дозвіл на зведення об'єкта V категорії складності" - зазначає депутат Тернопільської міської ради Михайло Ібрагімов.

За словами обранця громади, його виборці за цивілізований шлях вирішення проблеми, але в будь-якому випадку пріорітетом має бути життя і здоров'я людей, їхній спокій і комфортні умови проживання.

Ярослав ЛІВІНСЬКИЙ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.