Звернення міського голови Тернополя Сергія Надала на захист української мови

11 Лип 2012 / 15:44 | Переглядів: 1776

Сергій Надал

Дорогі тернополяни, українці, друзі!

Сьогодні ми стали свідками подій, які ведуть до неминучої гуманітарної та суспільної катастрофи. Подій, в яких ми не маємо права бути пасивними спостерігачами біля телеекранів. Відбувається агресія проти нашої тисячолітньої історії боротьби за державність. Наступ на українські національні і духовні цінності. Зрада здобутків незалежності.

Здійснено брутальне зазіхання на українські символи, українську пам'ять. Зрадники, які засіли на Печерських пагорбах, зробили постріл у майбутнє, намагаючись вбити основу народу - мову, та ще глибше розколоти суспільство. Центральна влада ще раз підтвердила, що не є за своїм духом українською. Бо діє як окупаційна адміністрація - за принципом "поділяй і володарюй". Їх метод управління - розділене злиденне суспільство.

Замість того, щоб працювати на об'єднання і перспективу, вирішувати економічні виклики сучасності, центральна влада створює протистояння, яке поглиблює всі інші проблеми. Вона ховає провал соціально-економічних реформ, переключаючи увагу суспільства на гуманітарну сферу. Вона демонструє спадкоємність російських імперських і радянських окупаційних методів роботи. Верховна Рада не стала українським парламентом.

По всій Україні тривають протести проти злочинного "язичного" законопроекту. Тернопіль завжди був активним у питаннях відстоювання всього українського і навіть показував приклад Україні. Ми не можемо стояти осторонь. Ми включаємось у боротьбу за українську мову.

Переконаний, що тернополяни активно приєднаються до безстрокових акцій протесту проти дій українського парламенту. Українські національно-демократичні опозиційні сили вимагають від президента не підписувати закон про мови. Громадський осуд і тиск на владу, широкий суспільний спротив будуть підтримані тернополянами.

У Тернополі створюється штаб з координації протестних дій. Справою честі усіх городян є підтримка протестів у Києві біля Українського дому. Керівники підприємств мають максимально сприяти участі своїх працівників в акціях у Києві. Ми надамо допомогу транспортом організованим групам наших людей, які долучаться до протестів.

Тернопіль - місто, де у відсотковому відношенні серед обласних центрів проживає найбільша кількість носіїв української мови. Ми є найбільш україномовним містом. Але нам цього не достатньо. Ми маємо допомогти громадянам усієї України перетворити свої міста на міста української мови, української духовності, українських традицій. У цьому наша місія.

Закликаю всіх тернополян - проявити згуртованість і мобілізуватися на рішучий протест проти антиукраїнської влади! Зробимо Україну українською!

Слава Україні!

Міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.