Зубко: Громади направили 189 заявок на створення НОПів

24 Лис 2017 / 17:05 | Переглядів: 1775

Громади направили 189 заявок на створення НОПів

Реформування системи освіти - одна з ключових точок успіху України. Ми впроваджуємо Нову українську школу, Новий освітній простір (НОП), створюємо нову інфраструктуру навколо цих шкіл. Ці якісні зміни є результатом децентралізації - реформи, що стає трендом успіху України. Про це на форумі "Україна на шляху децентралізації освіти" наголосив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Цього року ми отримали від органів місцевого самоврядування 189 заявок на створення НОПів. І вже у 51 школі маємо реалізацію проектів НОП. Ми впроваджуємо щороку маршрутну карту, яку спільно напрацювали з МОН. Наша мета - не просто модернізувати школи чи створити новий освітній простір. Головне - змінити ментальність українських дітей, налаштувати їх на прагнення ставати успішними", - підкреслив урядовець.

За його словами, також потребує реформування напрям професійно-технічної освіти. "З боку місцевого самоврядування бачимо різний підхід до розвитку ПТУ, які передаємо їм на баланс. Є громади, які визначили необхідні їм спеціальності і кваліфікації, з огляду на специфіку бізнесу, який працює на їхніх територіях, чітко знають кадрові потреби. Але є і ті, які йдуть шляхом скорочення відповідних видатків на утримання таких закладів. Тож, впровадження нового освітнього простору, Нової української школи, розвиток професійно-технічної освіти, підтримка державним замовленням коледжів I-II рівня акредитації дозволить нам сформувати інвестиційну базу в регіонах. Адже інвестор завжди приходить за кадровим ресурсом і фахівцями", - зазначив Геннадій Зубко.

Державна підтримка реформи освіти - це і інструменти ДФРР, і субвенція для ОТГ, і програми розвитку опорних шкіл та "Шкільний автобус", плюс - місцеві бюджети. "Цього року тільки в рамках ДФРР 35% всіх проектів - це освітянські проекти. Результати такої синергії зусиль має відчувати кожна дитина, яка успішно здаватиме ЗНО, досконало володітиме іноземними мовами і матиме можливість отримати якісну освіту", - повідомив Зубко.

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України


Джерело -http://www.minregion.gov.ua/press/news/zubko-gromadi-napravili-189-zayavok-na-stvorennya-nopiv/

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.