За принципової позиції прокуратури землю у парку «Загребелля» повернуто у власність держави

21 Вер 2014 / 08:13 | Переглядів: 1682

суд

Суд задоволив позов Тернопільської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про розірвання із підприємством договору оренди земельної ділянки, розташованої на території парку "Загребелля" у місті Тернополі, та повернення її у власність держави.

Як уже повідомляла прес-служба прокуратури області, одне з місцевих підприємств отримало у довгострокове користування земельну ділянку площею 0,329 га, розташовану на території регіонального ландшафтного парку “Загребелля".

Надалі, у порушення умов зазначеного договору, на орендованій землі було здійснено незаконну вирубку дерев та знято верхній родючий шар грунту, чим спричинено державним інтересам понад 51 тисячу гривень шкоди.

За даним фактом прокуратура розслідувала кримінальне провадження та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно службової особи будівельного підприємства, відповідальної за вчинення вказаного кримінального правопорушення. Вироком суду винну особу засуджено до 2,5 років позбавлення волі та на підставі застосованого Закону України "Про амністію у 2014 році", звільнено від призначеного покарання.

Окрім того, спеціалізована прокуратура пред'явила до суду позов з вимогою відшкодувати завдану довкіллю шкоду, яку обвинувачений сплатив у повному обсязі.

Надалі, за позовом жителів міста суд скасував розпорядження органу влади, на підставі якого підприємству виділено землю у парку "Загребелля".

Також суд задоволив позов Тернопільського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері щодо розірвання укладеного із підприємством договору про довгострокове тимчасове користування зазначеною землею та повернення її у власність держави.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.