Янукович ветував скандальний закон про реєстрацію місця перебування

14 Чер 2012 / 13:26 | Переглядів: 1313

звернення

Президент Віктор Янукович застосував право вето до закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні". Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Президент не підтримав низку запропонованих в документі змін до закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", зокрема, додавання норм, якими вводиться реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні.

На думку президента, в законі не визначено мету створення бази даних про населення, мету використання таких даних, а також не передбачено захисних механізмів, які попереджали б несанкціонований доступ до такої бази і зловживання інформацією.

Янукович вважає, що положення закону суперечать Конституції, оскільки вводиться збір, зберігання і використання інформації про особу без її згоди і створюється ризик втручання в особисте життя громадян.

Крім того, президент проти введення обмежень для осіб, які звернулися за отриманням статусу біженця або додаткового захисту, а також проти норми, за якою батьки або інші законні представники новонародженого зобов'язані зареєструвати місце його проживання протягом місяця з дня державної реєстрації народження.

Янукович також наголосив на необхідності вдосконалити закон з метою усунення можливостей зловживань під час вирішення питань реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання осіб.

Як повідомлялося, 7 травня Рада врегулювала введення реєстраційного обліку місця проживання та перебування фізичних осіб, проголосувавши за ухвалення законопроекту № 9289. 17 серпня 2011 року Кабінет міністрів затвердив порядок реєстрації місця проживання чи перебування бездомних осіб.

Перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова виступає за проведення дискусії про можливість скасування реєстрації за місцем проживання.

Джерело: news.finance.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.