ВО "Свобода" про чергове засідання уряду: Соціяльний популізм влади триває

01 Сер 2013 / 17:39 | Переглядів: 1710

кабмін

1 серпня 2013 року народні депутати України фракції ВО "Свобода" Олексій Кайда та Олег Осуховський відвідали чергове засідання Кабінету Міністрів України. Коментуючи відвідане засідання уряду, заступник голови фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Верховній Раді України Олексій Кайда зазначив: "На тлі дефолту бюджетної системи країни Кабмін Азарова продовжує займатися популізмом, декларуючи нібито підвищення заробітної плати бюджетникам та збільшення державних соціяльних допомог".

Свободівці зауважують, що, даючи такі обіцянки, урядовці комусь забувають додати, що коштів на їхню реалізацію ні в державному, ні в місцевих бюджетах немає. Це означає, що урядові обіцянки працівниками освіти, медицини, культури та инших галузей можуть залишитися на папері. За оцінками фінансистів, лише для підвищення оплати праці в галузі освіти додатково необхідно 3,4 млрд. грн.

Відвертою маніпуляцією, за словами націоналістів, є й законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", який запропонував уряд. Законодавча ініціятива пропонує з наступного року виплачувати допомогу на дітей малозабезпеченим сім'ям у розмірі 100% прожиткового мінімуму.

"Усупереч соціяльному законодавству України щорічно закони про державний бюджет на відповідний рік встановлюють розміри окремих допомог менше розміру прожиткового мінімуму - "виходячи з можливостей бюджету". Замість того, щоби виправляти такі "помилки" у другому півріччі року, "економлячи" кошти, уряд має дотримуватися законодавства про соціяльний захист громадян ще під час формування показників державного бюджету, забезпечуючи в повному обсязі потребу в видатках на виплату державних допомог", - стверджує Олексій Кайда.

Депутати від "Свободи" переконані: декларуючи підвищення зарплат бюджетникам та соцвиплат, влада продовжує не помічати ті категорії громадян, яким із року в рік держава не надає гарантовані законом пільги. Олексій Кайда зазначив: "Хочеться запитати міністра соціяльної політики, невже вона, їдучи на урядові засідання, не бачить під стінами Кабміну чорнобильців, які голодують, місяцями вимагаючи від уряду Азарова виконати закон?"

Підтримуючи необхідність створення належних умов оплати праці працівникам бюджетної царини, забезпечення дотримання гарантованих законами України прав пільгових категорій населення та адресатів допомог, фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Верховній Раді України вважає, що в умовах невиконання бюджету, порожньої скарбниці та шаленого зростання бюджетного дефіциту джерелами покриття соціяльних ініціятив влади мають стати необґрунтовано завищені видатків на Міністерство внутрішніх справ, Генпрокуратуру, суди та утримання вищих посадових осіб держави.

"Замість того, щоби шукати шляхи та джерела виконання своїх соціяльних зобов'язань, Кабінет Міністрів на чолі з Азаровим продовжує на своїх засіданнях розбазарювати землю та державне майно, - зазначає народний депутат України Олег Осуховський. - Сьогодні уряд ухвалив рішення змінити цільове призначення комунальної землі лісогосподарського призначення в Конча-Заспі (Голосіївський район міста Києва) площею майже 2 гектари та передати її в користування ВАТ "Велберт Інвест" для "реконструкції, експлуатації та обслуговування існуючої бази відпочинку".

Прикметно, що спочатку цей проєкт розпорядження Кабміну мав гриф "секретно". Враховуючи, що проєкт саме цього документу не було попередньо роздано навіть народним депутатам України, можна зробити висновок, що його авторам є що приховувати від громадськости.

"Як виявилося, Київрада на своїй останній "легітимній" сесії 18 квітня 2013 року надала ВАТ "Велберт Інвест" дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у довгострокову оренду на 25 років під базу відпочинку. Отже, розкрадання київської землі - це узгоджений крок влади та "тушкованої" й нелегітимної на сьогодні Київської міської ради. З кожним таким випадком стає все зрозуміліше, чому провладна більшість так боїться втрачати владу у столиці і не призначає київські вибори", - підсумував Олег Осуховський.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.