Від Табачника вимагають вибачень за "нєнужний язик"

14 Чер 2012 / 15:07 | Переглядів: 1940

Табачник

Радник президента Ганна Герман вважає, що міністр освіти Дмитро Табачник повинен вибачитися перед людьми за свій вислів про "непотрібну мову".

Про це вона заявила, коментуючи пояснення Табачника, що, вживаючи термін "непотрібна мова", він не мав на увазі мову українську, а лише ту мову, на якій не навчаються в конкретній школі.

"Словосполучення "непотрібна мова" неможливе в лексиці міністра освіти, незалежно від того, в якому контексті воно вживається", - заявила Герман.

"У світі немає непотрібних мов. Кожному народу, кожній народності або навіть невеликій етнічній групі дорога і близька та мова, на якій ці люди спілкуються. І казати, що є підручники, написані на непотрібній мові, навіть якщо вживати ці слова в переносному сенсі - це скандал ", - підкреслила вона.

"Я порадила б міністру назавжди викинути зі свого лексичного запасу словосполучення "непотрібна мова", - додала Герман.

Радник президента підкреслила, що "міністр освіти як людина освічена не може не розуміти, що навіть, можливо, сам того не бажаючи, він образив людей своїм висловлюванням".

"Навіть більше, ніж тоді, коли допустив некоректні оцінки зовнішності жінок, що займаються наукою", - додала Герман.

Табачник, на її переконання, "повинен вибачитися перед людьми за своє висловлювання і надалі робити все, щоб ні в кого не виникало сумнівів в тому, що він може дозволити собі не поважати яку б то не було мову або народ".

Нагадаємо, на YouTube було оприлюднено відео з виступом Табачника, який хвалиться успіхами в переведенні української освіти на російську мову. Зокрема, він розповідає про те, як дозволив викладати російською у вищій школі, і каже, що україномовні підручники в Криму - це книги на "непотрібній мові".

Джерела: Українська правда, УНІАН

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.