В січні-листопаді 2014 року ДАБІ здійснила близько 30 тисяч перевірок

29 Гру 2015 / 19:46 | Переглядів: 1293

аудит

В січні-листопаді 2014 року територіальні підрозділи Державної архітектурно-будівельної інспекції України здійснили близько 30 тисяч перевірок, в ході яких виявили 7,6 тисяч порушень містобудівного законодавства, наклали штрафних санкцій на суму 154,9 млн. грн. Про це повідомив голова ДАБІ Максим Мартинюк в інтерв'ю інформаційному агентству УНІАН.

"Найчастіші порушення - заниження категорії складності, - підкреслив Максим Мартинюк. - Щоб будувати об'єкт 4 чи 5 категорій, слід зібрати певний пакет документів з проектною документацією, пройти експертизу. А, оскільки для об'єктів 1-3 категорій складності у нас діє декларативний принцип, то в цьому випадку все набагато простіше. Тому забудовники й занижують категорію складності - де-факто будують об'єкт 4 категорії, а подають декларацію, в якій пишуть, що нібито споруджують об'єкт 3 категорії, щоб уникнути паперової тяганини. Але разом з тим вони уникають і виконання будівельних норм".

Найбільше перевірок в 2014 році здійснено в Київській, Одеській областях та в м. Києві. Для порівняння: за 2013 рік здійснено 54,1 тис. перевірок, виявлено 18,7 тис. порушень, накладено штрафних санкцій 336 млн. грн. Негативна динаміка пов'язана із забороною перевіряти підприємства, установи та організації, фізичних осіб-підприємців без спеціального дозволу Кабінету Міністрів України.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.