В ДАБІ України готують зміни до нормативно-правових актів щодо децентралізації сфери держархбудконтролю

25 Гру 2014 / 05:48 | Переглядів: 1380

будівництво

23 грудня відбулася нарада керівників структурних підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції України на чолі з головою ДАБІ Максимом Мартинюком щодо реалізації децентралізації сфери держархбудконтролю після ухвалення Верховною Радою відповідного закону.

Після прийняття законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю" Інспекція запропонує низку змін в ряд законодавчих актів. Зокрема, до законів "Про архітектурну діяльність", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" та Кодексу України "Про адміністративні правопорушення".

Крім того, ДАБІ готує окремий пакет нормативно-правових актів, які слід прийняти після ухвалення закону з метою забезпечення його реалізації.

Також учасники наради обговорили питання щодо формування на місцях системи органів архбудконтролю та нагляду і організаційного забезпечення передачі повноважень Держархбудінспекції на місцевий рівень.

"Сьогодні органи місцевої влади відчувають колосальні проблеми через відсутність повноважень у сфері архбудконтролю, - підкреслив Максим Мартинюк. - Вони фактично не можуть проконтролювати будівництво на своїй території. Тому від децентралізації ми очікуємо позитивних змін. Але після ухвалення закону повноваження на місця передаватимуть поступово, по мірі внесення додаткових змін у законодавчу базу та готовності органів місцевого самоврядування перебрати на себе нові функції".

Нагадаємо, що сьогодні в парламенті зареєстровано урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства" (№1546), який передбачає можливість створення відповідних органів держархбудконтролю в органах місцевого самоврядування.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.