Україні слід перейняти досвід Німеччини по демонтажу незаконних споруд

13 Жов 2014 / 05:44 | Переглядів: 1621

кіоск демонтаж

В Україні відсутній дієвий механізм демонтажу незаконно побудованих об'єктів. Для виправлення ситуації варто перейняти німецький досвід, де працюють штрафи та приписи по знесенню, а також провести кілька показових демонтажів за участю ЗМІ. Про це заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максим Мартинюк в інтерв'ю інформаційному агентству "Лігабізнесінформ".

"У ДАБІ є масса виграних справ в суді, лише по Києву їх десятки, але виконати їх практично неможливо. Адже судове рішення про знесення об'єкту не містить у собі інформації як це треба робити. Крім того, інсує 400 порівняно чесних способів не виконувати таке рішення суду і не нести за це відповідальність. Далі на арену виходить виконавча служба, яка мусить найняти організацію, що демонтує об'єкт. Але в неї немає грошей, а це сотні тисяч гривень", - повідомив керівник Держархбудінспекції.

За його словами, Україні варто перейняти досвід Німеччини по знесенню незаконних об'єктів.

"Там працюють штрафи та приписи до знесення. Не виконав - ще більший штраф та ще один припис, не виконав знову - вже величезний штраф. Є спеціалізована організація, яка приїзжає та зносить будівлю, а потім виставляє рахунок за роботу. Думаю, нам слід провести один-два показових демонтажів з телебаченням - і такі питання будуть вирішуватися швидше", - заявив Максим Мартинюк.

Прес-служба ДАБІ України
Довідки за телефоном: (044) 291-69-05

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.