"Свобода" хоче заборонити судам арештовувати майно чи рахунки ЗМІ

01 Лют 2013 / 07:58 | 1 коментар | Переглядів: 1664

свобода прапор

У ВРУ зареєстрували проект закону щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації. Його ініціаторами є народні депутати від фракції "Свобода" Ігор Мірошниченко та Олександр Мирний.

В пояснювальній записці до проекту закону вони наголошують, що не зважаючи на важливість роботи журналістів, в Україні спостерігаються непоодинокі випадки втручання в їх діяльність, в тім числі через органи державної влади ( правоохоронні, судові та ін.).

Зокрема мова йде про те, що судові органи під час розгляду спорів, учасниками яких виступають ЗМІ, наділені законодавством можливістю накладати арешт на майно чи рахунки останніх або забороняти їм вчиняти певні дії, в порядку заходів забезпечення позову, не вирішуючи при цьому спору по суті.

"Враховуючи специфіку діяльності засобів масової інформації (оперативне реагування на події, безперервність і періодичність видання та ін.), арешт рахунків, майна чи заборона вчиняти певні дії, фактично блокує їх інформаційну діяльність, що призводить до порушення конституційних прав громадян України на інформацію", - констатують свободівці.

Крім того, на переконання народних депутатів, недосконалість чинного законодавства в цій частині дозволяє такими методами здійснювати тиск на ЗМІ з метою обмежити розповсюдження тієї чи іншої інформації.

Тому, виходячи з необхідності безумовного забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, створення належних умов та недопущення перешкоджанню діяльності засобів масової інформації, свободівці пропонують врегулювати вказані правовідносини через позбавлення можливості судових органів арештовувати рахунки чи майно ЗМІ, а також накладати заборону на вчинення чи обов'язок утримуватися від певних дій, в порядку вжиття заходів по забезпеченню позову.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.