Символ Незалежності України встановили на Театральній площі в Тернополі

23 Сер 2012 / 16:19 | 1 коментар | Переглядів: 4042

День Державного прапора

День Державного прапора у Тернополі ознаменувався відкриттям пам'ятника Незалежності. Військові марші, патріотичні пісні, розмаїття прапорів і людей у вишиванках прикрашали Театральну площу 23 серпня. Монумент Незалежності як символ увіковічення боротьби українського народу за державу, символічно постав у Тернополі на двадцять першому році Незалежності.

Конкурс на кращу ідею пам'ятника Незалежності в Тернополі оголосили минулого року. Основною вимогою до конкурсантів був творчий підхід - проект мав сприйматися усіма однозначно як пам'ятник Незалежності.

Сьогодні на Театральному майдані в Тернополі гордо стоїть жінка як символ України у вінку з піднятими вгору руками, які переходять у журавля, що прагне до неба. Бронзовий монумент, який споруджували методом народної будови, обійшовся у 640 тисяч гривень.

"Багато років кращої ідеї монумента Незалежності не було. Змістовні пропозиції почали надавати після оголошення конкурсу. Загалом було шість пропозицій. Ми вибрали ту, яка найбільш відповідала задуму, не загромаджувала майдан. Тепер пам'ятник Незалежності складає єдину композицію з флагштоком для прапора. Працював над фігурою скульптор Іван Сонсядло. Аби пам'ятник за масштабами гарно пасував до площі, ми додали до початкового ескіза колону", - розповів заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Данило Чепіль.

В День державного прапора урочисто відкрити пам'ятник та привітати із нагоди свята тернополян прийшли представники міської та обласної рад.

"У Тернополі у березні 1990 року перша демократично обрана міська рада Тернополя підняла синьо-жовтий прапор над містом. Запровадила на території міста гімн “Ще не вмерла Україна”, почала процес перейменування вулиць. У липні 1990 року вперше в Україні прийняте рішення про демонтаж пам'ятника Леніну та комуністичнім діячам. А в серпні — пам'ятник Леніна демонтовано на Майдані волі. За нами йшла уся Україна. Ми були у центрі змін.

Можливо — у цьому унікальна місія нашого міста — міста української мови, міста української духовності, міста українського відродження.

Сьогодні, на 22-му році Незалежності, в Україні відбуваються складні процеси. Демократія, свобода, мова, історія, символи потребують нашого захисту. І рішуче слово тернополян, наша незмінна позиція, наша державницька позиція є відповідю на злочинні зазіхання.

Цей пам'ятник — символ вкладу багатьох поколінь тернополян в українську справу. Він є визнанням ролі Тернополя у здобуття Української незалежності. Він є символом невмирущої державницької традиції. Символом тривалої боротьби за ідеали нації. Символом прагнення мільйонів панувати самостійно на своїй землі. Він буде нагадувати нам про наше минуле і давати натхнення для побудови майбутнього. Кращого майбутнього для наших дітей, яке здобувається ціною життя поколінь героїв борців", - зазначив міський голова Сергій Надал. .

Міський голова під час виступу також пригадав процес національного відродження 80-х і 90-х. Тоді нація повстала у єдиному бажанні — відродити власну державність і запанувати самостійно у рідному домі.

"Я пам'ятаю перші мітинги Руху у Тернополі у кінці 80-х, ланцюг єднання у січні 1990-го. Тернопіль був осередком процесів, які мали резонанс на всю Україну і на весь тодішній Радянський Союз. Тут починалась загибель Імперії зла. І сьогодні ми даємо відповідь антиукраїнським силам. Відповідь символічну і чітку!", - додав Сергій Надал.

Після урочистих привітань символ Незалежності в Тернополі освятили представники духовенства. Над пам'ятником замайорів синьо-жовтий прапор, до підніжжя символічної жінки-журавля, що прагне свободи, поклали квіти.

Джерело: rada.te.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.