Сесія під час пандемії: що наголосували депутати і Надал в умовах коронавірусу?

26 Бер 2020 / 20:56 | Переглядів: 3260

raddddaaasgkg/lkh

13 березня. П'ятниця. Аби потрапити на сесію Тернопільської міської ради потрібно було пройти перевірку. У відвідувачів міряли температуру та запитували, чи не повернулись вони із країн, де зафіксований коронавірус. Такі заходи проводили у зв'язку із введеним в країні карантином, адже сесія міської ради - це масовий захід.

Та попри небезпеку збиратися в час пандемії, засідання сесії не перенесли, навіть навпаки, доповнювали порядок денний ще кількома земельними питаннями зверху. Деякі доводилося переголосувовати, бо з першого разу рішення не набирали голосів.

І, ні, це не питання, що стосуються життя та здоров'я городян, а земельні, подекуди дуже сумнівні.

"З голосу" під кінець сесії, коли практично усі журналісти розійшлися, міський голова Сергій Надал запропонував доповнити порядок денний десятком питань. Усі - земельні. Справді, вкрай важливі, але виключно для окремих людей та політиків.

Депутат міської ради Тарас Білан один з небагатьох, хто не голосував за докинуті питання. Каже, що депутатам не роздали проекти рішень, які міський голова докидав "з голосу". Тобто народні обранці голосували фактично наосліп.

"Це порушення закону. Особисто міським головою та секретарем. Коментувати проекти змоги не маю, адже їх не бачив. Це сміх крізь сльози. Подав звернення, щоб мені їх надали. Поки чекаю 10 днів",- коментує нам депутат міськради Тарас Білан. Що ж наголосували депутати?

Під будинки на Чернівецькій?

Рішення затвердити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування одразу двох житлових будинків, господарських будівель та споруд за адресою вул.Чернівецька зявилося "з голосу" мера вкінці сесії.

Йдеться про дві ділянки, площею 0,0846 та 0,0848 га. Пощастило отримати землю на Чернівецькій поруч - Проць Ірині Зіновіївні та Романюк Олегу Григоровичу.

Враховуючи, що поруч цих ділянок - багатоповерхова забудова, важко повірити, що люди будуть тут приватну хату облаштовувати.

"Хата є, давайте ще гараж"

Так само як важко повірити, що у пров. Цегельному люди будуватимуть гаражі по 100 кв.м. Відповідне рішення теж додатково голосували депутати.

"Передати громадянам безоплатно у власність земельні ділянки для будівництва індивідуальних гаражів за адресою провулок Цегельний",- йшлося в рішенні сесії. Гаражі отримали Павлик Олександра Леонідівна та Дудар Лариса Олексіївна.

До речі, жінка з такими ж прізвищем, ім'я та по-батькові як Павлик Олександра Леонідівна в 2018 році від депутатів отримала ще й ділянку під будівництво будинку.

"Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0735га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою вул. Куток гр.Павлик Олександрі Леонідівні",- йшлося в рішенні.

Жінка з ініціалами "Дудар Лариса Олексіївна" теж отримувала ділянку під будинок, щоправда у 2019 році разом із ще п'ятьма громадянами на вул. Проектній одночасно. Тепер громадяни будуть сусідами, адже ділянки отримали фактично поруч один одного від 0,0660 га до 0,0961 га кожна.

Гараж під інститутом

26 депутатів міської ради проголосували за затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0100га для будівництва індивідуального гаража за адресою вул.Громницького для Сергія Музики.

Вулиця Громницького - це "серце" мікрорайону "Дружба". Тут і супермаркет "Сільпо", і навчальний корпус історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету, і Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти. Власне, під стінами останнього, згідно кадастрової карти, депутати і погодили будівництво гаража на 100 "квадратів". Цікаво, що це питання депутатам пропонував Сергій Надал, але сам за нього не голосував. Хоча його підтримали практично усі депутати з його фракції "Свобода". Кілька голосів дали народні обранці від "Самопомочі", "Батьківщини", Радикальної партії та "Блоку Петра Порошенка".

Мабуть, під стінами інституту народні обранці не бачать нічого іншого окрім гаража. Хоча, як показує практика, земля під гараж згодом може перетворитися у ділянку під черговий МАФ чи кіоск.

Півгектара лісу під приватну хату?

Також депутати віддали ділянку, площею 0,0408га Світлані Вікторівні Сакун, яка, згідно рішення, планує зводити приватну хату на вул. Будного. Зараз там ростуть дерева, але, вочевидь, скоро "виросте" індивідуальна будова.

Тут слід наголосити, що кожен громадянин України має право отримати землю під житлову забудову. Так само як і право на отримання гаража. Тільки, чомусь, щастить скористатися цим правом лише. От і пані Світлані Сакун пощастило ще й із землею під гараж. Ділянку у сто квадратних метри під нього депутати погодили ще в жовтні минулого року на вул. Новий Світ.

Та коли щастить двічі, то пощастить і тричі. Якщо земля під гараж та будинок, потрібно ще й під садівництво, чи не так? Мабуть, тому депутати погодили Сакун Світлані ще й землю під ведення садівництва на вул. Львівській, обабіч дороги, неподалік ресторану "Женева".

Щоправда, тут везіння закінчилося, позаяк цією землею зайнялася прокуратура та на час слідства суд наклав арешт на цю землю. Слідство триває.

Цікаво, що депутати міської ради приймали рішення щодо докинутих "з голосу" мером питань, без обговорення та зауважень. Хоча на сайті міської ради вони з'явилися в день сесії. Коли депутати встигли вивчити рішення чи так вірять міському голові - невідомо.

До прикладу, рішення про надання дозволу гр. Каратаєву Віталію Володимировичу на укладання договору земельного сервітуту на земельну ділянку площею 0,0344га терміном на п'ять років для розміщення та обслуговування групи тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності за адресою вул. Медова теж з'явилося на офіційному сайті ради в день сесії - 13 березня.

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.