Сергій Надал: «Тернопільська міська рада – це сервісна служба громади нашого міста»

23 Сер 2016 / 05:23 | Переглядів: 1458

Сергій Надал 8564

У переддень Храмового празника і Дня міста існує добра традиція звітувати перед громадою Тернополя про виконану роботу, окреслювати нові плани щодо його розвитку. Сьогодні про досягнення, успіхи та плани на майбутнє тернополянам розповідає міський голова Сергій Надал.

Капітальний ремонт Тернополя триває за планом

- Пане Сергію, найголовніше питання, чи будуть продовжуватися ремонтні роботи, чи будуть відремонтовані всі двори, міжквартальні проїзди, дахи тощо, особливо хвилює тернополян?

- Капітальний ремонт Тернополя триває і надалі триватиме. Це першочергове завдання для мене особисто та мерії міста. Тернопіль має бути максимально комфортним для проживання містом.

Ще з початку 80-х років 20 століття Тернопіль не знав капітального ремонту. Комуністична влада не хотіла давати гроші на оновлення "бандерівського міста". Після здобуття Незалежності не було ресурсів для комплексних ремонтних робіт. Тому за 6 років роботи на посаді міського голови моя команда намагається надолужати ці 30 років ремонтного "простою".

У 2016 році на потреби ЖКГ (в тому числі й на ремонтні роботи) з міського бюджету виділили понад 160 мільйонів гривень.Ця сума на 20% більша, аніж у минулому році, що не заважає нам регулярно довиділяти кошти. Ремонтні роботи тривають за наперед затвердженим планом, який доступний усім на сайті Тернопільської міської ради. І хочу запевнити тернополян: Тернопіль капітально ремонтується відповідно до плану.

Тернопіль - місто малого та середнього бізнесу

- Як Вам вдається акумулювати такі кошти на ремонтні роботи?

- Навіть в умовах ворожої агресії та економічної кризи нам вдалося сформувати симбіоз місцевого бізнесу, місцевої влади та громади Тернополя. Відкритість та прозорість роботи мерії Тернополя сприяє розвитку саме малого та середнього місцевого бізнесу. Для прикладу, у Тернополі торік працювали 22,3 тисячі суб'єктів малого підприємництва. Ми йдемо класичним європейським шляхом, коли до 70 % надходжень у бюджет йде саме від малого та середнього бізнесу. Міський бюджет не залежить від олігархів, він залежить від свого місцевого бізнесу. Можу з гордістю заявити, що Тернопіль поступово, але впевнено, перетворюється на місто малого та середнього бізнесу.

- Тернопіль навіть став одним з небегатьох серед міст України, де у 2016 році зафіксоване перевиконня бюджету?

- Так. У зв'язку з перевиконанням планових показників за перше півріччя 2016 року, дохідна частина міського бюджету Тернополя збільшується на 106 млн. 708,6 тис. грн. Цим ми також завдячуємо міському середньому та малому бізнесу. Успіхи нашого міста в розвитку малого та середнього бізнесу визнали й на міжнародному рівні. Підрозділ впливової британської газети міжнародних фінансових кіл, яка виходить у Лондоні "The Financial Times" - журнал "fDi Intelligence" визнав Тернопіль одним із кращих в рейтингу малих європейських міст на 2016-2017 роки за показниками економічної ефективності.

- Але левова частка цих коштів піде на оплату праці медикам та освітянам, зарплати яких "викреслили" з державного бюджету?

- Ні для кого не таємницею, що кожного року в бюджеті — проблеми з фінансуванням заробітних плат лікарям і вчителям. Але щороку, навіть після Революції Гідності, коли коштів на цю потребу зовсім не вистачало, Кабмін платив зарплати вчителям та лікарям. Зараз Тернопіль має самостійно вирішувати цю проблему.

Але міська влада Тернополя робить все можливе, щоб у Тернополі працювали лікарні, а діти продовжували ходити у дитячі садочки, школи, ПТУ та ВНЗ. Для цього з бюджету міста виділено 8 мільйонів гривень на потреби сфери медицини і майже 50 мільйонів та тернопільську освіту. Усі тернопільські медики та освітяни отримали відпускні і всю належну їм заробітну плату.

Тернополяни мають можливість платити найменше за опалення

- Після свят прийде осінь, перші холоди. Чи місто вже почало підготовку до зими?

- У Тернополі до зими 2016-2017 років ми почали готуватися вже у лютому 2016 року. За участю іноземних донорів, у Тернополі діє масштабна програма з термомодернізації та енергоефективності.Можу прозвітувати, що на кінець літа проведено усі планові ремонтні роботи тепломереж та котелень, яких у місті 39. На 4 млн. гривень встановлюються лічильники тепла у багатоквартирних будинках. Це дасть змогу людям платити лише за спожите тепло.

- Розкажіть детальніше про унікальну програму термомодернізації, яка дасть змогу тернополням економити на тарифах до 60 %?

- Восени минулого року в одному з житлових гуртожитків Тернополя було встановлено перший індивідуальний тепловий пункт, що дало змогу на 60 % зекономити витрати на тепло. Окрім того, самі мешканці мають змогу регулювати подачу тепла залежно від погоди, цілодобово користуватися гарячою водою.Цього року в Тернополі бере участь у цій програмі 17 багатоповерхівок на умовах співфінансування. Тобто тернополяни отримали можливість платити найменше за тепло, у порівнянні з іншими містами України.

Громада Тернополя повністю контролює міську владу

- Тернопільську мерію також відзначають як одну з найбільш відкритих в Україні!

- Влада - це служіння народу. Це слова Великого Українця - митрополита Андрея Шептицького. За цим прикладом я особисто служу громаді Тернополя. Щоб гідно служити, влада має бути відкритою для громади і контролюватися громадою.

Тому найперше, ми максимально електронізували міську раду. Тернопіль першим з українських міст почав використовувати систему "Відкрите місто", котра дозволяє збирати та аналізувати інформацію про конкретні господарські проблеми та оперативно вирішувати низку проблем, серед яких: у Тернополі вже запровадили: систему "Відкритий бюджет"; автоматизовану систему електронного документообігу, автоматизовану систему управління відображенням муніципальних даних; унікальну систему централізованого відеоспостереження; систему електронних петицій; електронну чергу в дитячі садки; відстеження руху громадського транспорту в реальному часі; дистанційну оплата комунальних послуг; зону вільного доступу до інтернету в громадському транспорті та публічних місцях. Це все сприяє відкритості влади, дозволяє кожному управлінцю чути свою громаду і швидко реагувати на її потреби.

- Тобто мерія Тернополя діє за європейськими "конспектами"?

- Тернопільська міська рада - це класичний приклад функціонування міської влади, як сервісної служби громади. Адже у європейському Тернополі може бути лише європейська за духом і формою влада. Це наш головний "конспект".

Дякую за увагу!

Підготувала Віра СОТНИК.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.