Сергій Надал: «Героїзм крутянців - приклад для наслідування українській молоді»

30 Січ 2013 / 17:06 | Переглядів: 2145

Сергій Надал

Дорогі тернополяни, українці, друзі!

Сьогодні ми знову переживаємо у своїх серцях пам'ятні моменти жертовності юних українців, які загинули під Крутами у далекому 1918 році.

Подвиг, який вчинили 300 самовідданих героїв-крутянців, вшановується кожного року і по-новому осмислюється нинішнім поколінням українців. Своїм прикладом, своїм значенням ця подія, безумовно, впливає на подальшу долю України.

Битва під Крутами тривала декілька годин, але за своїм значенням і впливом на майбутні покоління української патріотичної молоді не може зрівнятись з будь-якою іншою.

Українські Крути дають натхнення, запалюють серця вірою в те, що можна вбити тіло, але патріотичний дух знищити неможливо. 300 українських юнаків полягли від жорстокої руки ворога, але їх дух переміг і продовжує перемагати в кожному новому поколінні українців.

На культі вшанування героїв Крут виховувалися покоління оунівців, вояків УПА, героїв збройного підпілля і антирадянського опору, дисиденти-шістдесятники. З їх зерна розквітає українське відродження кінця 80-х і постає новітня Українська держава у 1991 році.

Сьогоднішня центральна влада робить все для того, щоб применшити культ героїв та їхнє значення для прийдешніх поколінь. Вони прагнуть виривати сторінки з історії і переписувати її по-своєму, прагнуть знищувати рукотворні речі, не усвідомлюючи, що пам'ять народу все одно залишається незнищенною. Бо подвиги крутянців, як і інші сторінки про героїзм наших співвітчизників, закарбовані у наших генах.

Приклад крутянців дає нам віру, що попри всілякі перешкоди українській Україні бути. І її збудує саме така - самовіддана сильна духом - молодь.

З повагою,
міський голова Тернополя Сергій Надал

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.