Сергій Надал: «У Тернополі вперше за кілька десятиліть відбувається масова реконструкція»

15 Сер 2012 / 12:36 | Переглядів: 2216

Сергій Надал

Тернополяни готуються зустріти два головних свята серпня — День незалежності та День міста. До цих дат відбувається серйозна підготовка всієї міської господарки. До щорічного планового переліку робіт з благоустрою та ремонту вулиць, дворів, житлових багатоповерхівок додалися масштабні справи, яких місто чекало десятиліттями.

Триває реконструкція фонтанів у сквері біля Театрального майдану, на місцевому ставі. Проводиться капітальна реконструкція вулиць Валової та Гайової, мостів на вулиці Микулинецькій та біля Політехнічного університету. Вперше проводиться ремонт сходів перед Палацом культури "Березіль", відновлюється набережна Тернопільського ставу; споруджується пам'ятник Незалежності України.

Поза сумнівами - за кілька днів місто постане перед тернополянами суттєво оновленим. Першими зможуть оцінити нове обличчя міста гості Чемпіонату світу з водно-моторного спорту. Завдяки минулорічному успіху, цей захід на Тернопільському ставі став центральним акцентом популяризації Тернополя в Україні та світі.

Детальніше про це спілкуємось з міським головою Тернополя Сергієм Надалом.

"Співаючі" фонтани, вулиці з під світкою та пам'ятник Незалежності України

- Сергію Віталійовичу, чи вистачає коштів і часу, щоб завершити роботи зі спорудження пам'ятника Незалежності України?

- Справді, цей пам'ятник має величезне значення для міста. Він важливий для вшанування минулого і буде знаком для майбутнього. Планувалося, що його спорудження відбудеться за народні кошти, без залучення бюджетного фінансування. Хочу відзначити, що міській раді пощастило залучити для виконання робіт будівельну організацію, яка зможе пожертвувати для спорудження пам'ятника частину власних коштів. Збір коштів триває і я вчергове звертаюсь до тернополян з закликом підтримати будівництво пам'ятника Незалежності власними внесками.

Загальна вартість монумента становить 630 тисяч гривень, з яких вже зібрано 230 тисяч. Найбільшими жертводавцями на сьогодні є Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (100 тисяч грн), ТОВ "Речовий ринок" (80 тисяч грн), "Райффайзен Банк Аваль" (5 тисяч грн).

Відкриття пам'ятника Незалежності заплановано на 23 серпня. Дата обрана не випадково, адже в цей день ми святкуємо День Державного Прапора. Монумент Незалежності України і прапор, що майорить на Театральному майдані, становитимуть єдину архітектурну цілісність.

- У центральній частині міста реконструюють фонтани. Кажуть, що вони "співатимуть" і підсвічуватимуться...

- Фонтани у центрі міста були і є улюбленим місцем відпочинку багатьох поколінь тернополян. На жаль, за кілька десятиліть експлуатації і парапети, і самі фонтанні конструкції зазнали руйнування і потребували капітального ремонту. Якимись косметичними змінами і дрібними ремонтами вже не можна було нічого змінити.

На капітальну реконструкцію з міського бюджету було виділено 2 160 000 гривень. За ці кошти повністю перебудовано всю фонтанну систему, змонтовано водообмін закритого циклу, що дозволить економити енергоносії. Архітектурну конструкцію споруджено за новим дизайном з довговічних матеріалів.

На тернополян чекає декілька приємних сюрпризів. У нових фонтанах застосовані новітні технології. Тепер поблизу них можна буде не тільки відпочити, насолоджуючись прохолодою води, а й послухати музику і помилуватися різнокольоровою підсвіткою.

Згідно з проектом, у центрі головного фонтану із граніту трьох кольорів буде виготовлено пелюстки квітки терену, а навколо - бутони. На алеї тепер буде більше лавок. Усе це тернополяни зможуть побачити уже під час святкування Дня міста.

- Якою після реконструкції буде одна із центральних вулиць міста - Валова?

- Вулиця Валова є однією з найдавніших вулиць Тернополя, з нею пов'язана вся історія міста. Завдяки тому, що є пішохідною, вона стала вулицею зустрічей, вулицею, яка асоціюється з мистецтвом. Це одна із візитівок міста.

Сьогодні на Валовій тривають роботи із встановлення нової зливної каналізаційної системи. А загалом відбувається комплексна реконструкція. Вулиця Валова після проведення ремонтних робіт також дещо змінить свій вигляд. У вечірній час вона набуде особливого шарму і таємничості завдяки підсвіченню знизу. Також будуть відремонтовані фасади давніх будинків. Основна маса бруківки буде збережена і викладена наново, окрім тієї, що стала непридатною. Оновлену Валову ми відкриємо у День Незалежності. На її реконструкцію із міського бюджету виділено 1 900 000 гривень.

Цього року у Тернополі пройде Міжнародний чемпіонат з водно-моторного спорту. У рамках підготовки у місті вперше за кілька десятиріч проводять реконструкцію набережної ставу.

- На якому етапі роботи з реконструкції набережної Тернопільського ставу?

- Набережна і парк імені Т.Шевченка чекали ремонтів та реконструкцій давно. Унікальне озеро, перлина в центрі міста, яка може привабити і туристів та інвесторів, потребувала серйозної уваги з боку міської влади. Змагання на Тернопільському ставі стали подією, яка дала нам суттєвий стимул для роботи.

Чемпіонат світу із водно-моторного спорту є важливою подією в житті міста. Вона привертає увагу до міста не лише на загальнонаціональному, а й на міжнародному рівнях. До нас приїдуть спортсмени та вболівальники з десятків країн. Поза сумнівами, територію навколо ставу треба привести до належного вигляду. Минулого року глядачами змагань були більше тридцяти тисяч людей. Думаю, що цьогоріч їх буде ще більше.

Сьогодні усі сили кинуто на реконструкцію набережної, про яку від 60-х років минулого століття лише говорили. Днями завершуються роботи з реконструкції "Острівця кохання". Замість старого асфальту з'явилася нова бруківка. Відремонтовано міст, який з'єднує острівок з набережною. Завершуються роботи з відновлення альтанки, встановлюють нові лавочки. Реконструкція передбачає і ремонт підпірної стінки, яка у деяких місцях практично сповзла в озеро.

Розпочато роботу зі спорудження смуги причалів для швартування яхт і катерів. Усі роботи з реконструкції набережної будуть завершені найближчим часом. На ремонт всієї набережної потрібно понад 10 мільйонів гривень. Поки що із міського бюджету на найнеобхідніші ремонтні роботи було виділено шість мільйонів.

Окрім того, у парку імені Т.Шевченка уже працює безкоштовний Wi-Fi інтернет. Сьогодні відповідне обладнання встановлюють у решті парків міста, і до кінця серпня безкоштовний Інтернет буде в усіх паркових зонах Тернополя.

У Тернополі ремонтують мости, внутрішньо будинкові проїзди та сходи до ПК "Березіль"

- Ремонт мосту на Микулинецькій - складний і тривалий. Сам шляхопровід є складною спорудою і має стратегічне значення для транспортної системи міста...

- Роботи проводить комунальне підприємство обласної ради "Архбудсервіс" і вони повинні завершитись до початку листопада цього року. Складність полягає в тому, що багато робіт пов'язані із інженерними комунікаціями — на цьому об'єкті прокладено кабелі Укртелекому, Укрзалізниці. Загальна вартість ремонту становить 4 мільйони 200 тисяч гривень. На жаль, уряд не дав відповіді щодо надання субвенцій для реконструкції цього стратегічного об'єкта, тому місто змушене було взяти ці роботи на себе. Виконавчий комітет міської ради прийняв зміни до титульного списку ремонтів об'єктів шляхо-мостового господарства, відтак з бюджету міста виділено один мільйон 970 тисяч гривень.

- Розкажіть, будь ласка, скільки часу триватиме реконструкція сходів біля палацу культури "Березіль"?

- Сходи перед "Березолем" були в аварійному стані, оскільки були облаштовані ще у 1978 році. Міський Палац культури є осередком культурно-мистецького життя не лише міста, а й регіону.

Міська рада прагнула не тільки відновити сходи, а й надати їм нового вигляду. Згідно із розробленим проектом, площу сходів звузять та прикрасять альпійськими гірками і рекламними сітілайтами. Відтак у ПК "Березіль" з'явиться можливість рекламувати заходи, які в ньому будуть відбуватися.

На реконструкцію сходів потрібно 840 тисяч гривень. Поки що з міського бюджету на їх ремонт виділено 540 тисяч гривень. На наші звернення щодо співфінансування з обласного бюджету або держбюджету відповіді не надійшло. Питання про виділення додаткових коштів на ремонтні роботи буде невдовзі винесено на чергову сесію міської ради. Сподіваюся на підтримку і розуміння депутатів, адже в цьому культурно-мистецькому закладі відбуваються масштабні концерти, зустрічі і презентації.

Сходи потребують ретельної реконструкції, тому їх ремонт завершиться наприкінці жовтня - початку листопада. Також буде здійснено ремонт дахового покриття.

- Яка ситуація з освітленням вулиць, ремонтом покрівель і внурішньобудинкових проїздів у місті?

- Ми намагаємося не просто ремонтувати те, що давно назріло, а й поступово змінювати обличчя міста, надавати йому рис європейського міста. Багато зроблено для освітлення дворів будинків, реконструкції старих та встановлення нових спортивних і дитячих майданчиків. Особливу увагу організацій, що обслуговують житловий фонд, звертаємо на питання благоустрою і прибирання, поточні ремонти під'їздів і ліфтів.

Цього року, порівняно з минулими роками, в місті вдалося зробити немало. Зокрема, на вулиці Коперника виконано робіт на 527 тисяч гривень. Залишилося встановити турнікетне обгородження. Триває ремонт на вулиці Кривоноса. Сьогодні завершується облаштування бордюрів та фігурних елементів бруківки на пішохідній частині. Зроблено капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць Проектної, Оболоня, Громницького - на суму 187 тисяч гривень.

Активно ведеться ремонт покрівель. Роботи завершені уже в будинках на вулицях: Микулинецьків, 113, Лепкого, 10, Київській, 10, 4, 15 Квітня, 6, 8, Купчинського, 9, бульварі П. Куліша, 1, Генерала Тарнавського, 2, Братів Бойчуків, 15, Слівенська, 9, проспекті С.Бандери, 27, Київській, 9, О.Довженка, 7, Лесі Українки, 12, проспекті Злуки, 25, В.Симоненка, 3, В.Великого, 10.

Окрім того, з міського бюджету виділено мільйон гривень для закупівлі матеріалів та надання послуг з ремонту асфальтобетонного покриття прибудинкових територій. Роботи виконані на вулицях Київській, 18, 15 Квітня, 7, В.Симоненка, 4, Чалдаєва, 13, 17, Живова, 28, а на завершенні на вулицях Симоненка, 1, Київській, 8, проспекті Злуки, 55. Завершується також капітальний ремонт стін і фундаментів житлового будинку №28 на бульварі Данила Галицького. Отримано дозвіл на початок ремонтних робіт на вулицях Глибока Долина, Тернопільська, Приміська. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та здано на експертизу проект ремонтних робіт на вулицях: Бенцаля, Болюха, Київській. Виготовлено проекти на встановлення світлофорних об'єктів та реконструкцію перехрестя вулиць Г.Мазепи- М.Кривоноса-Бережанська-Львівська.

- Що хотіли би побажати тернополянам та гостям, які відвідають Тернопіль в День Незалежності та в День міста, а також під час проведення Міжнародного чемпіонату з водно-моторного спорту?

- Скільки б не зробили в минулому, все одно будемо жити новими планами, майбутніми справами. Така людська природа - хочеться сподіватись і прагнути до кращого. До кращого рівня життя тернополян, комфортної роботи транспорту і житлово-комунальної сфери, якісної освіти і медицини. Нам є куди рости - західні сусіди показують нам приклад. І тернополяни гідні кращого життя. Бо ми - народ працелюбний і сумлінний.

День міста - це своєрідний підсумок. У Тернопіль приїжджає чимало гостей, повертаються городяни з відпусток, школярі і студенти - з канікул, тому хочеться до свята встигнути багато. Сподіваюсь, і тернополяни, і гості отримають від оновлення міста лише позитивні емоції та враження.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.