Процес ліцензування діяльності з будівництва об’єктів архітектури буде відбуватися за єдиними формами

06 Лис 2014 / 10:37 | Переглядів: 969

Декларація

Державна архітектурно-будівельна інспекція України запроваджує єдиний підхід щодо оформлення документів з питань ліцензування. Уніфіковано форми на подачу заяви про видачу, переоформлення, отримання дубліката чи анулювання ліцензії на провадження будівельної діяльності, а також форми відомостей щодо спроможності підприємства виконувати заявлені роботи.

Про це йдеться у наказі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 серпня 2014 року № 232 "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури", який розроблено з ініціативи ДАБІ України.

28 жовтня 2014 року Міністерство юстиції зареєструвало даний наказ. Він набирає чинності з моменту його опублікування - очікувано 14 листопада.

Довгий час головною причиною великого відсотку повернень документів щодо отримання ліцензій на доопрацювання (близько 25%) була відсутність єдиних уніфікованих форм відомостей, які подають в ДАБІ бажаючі виконувати будівельні роботи.

За поданням Держархбудінспекції внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві. Тепер заявники будуть заповнювати єдині форми:

- заяв про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури;
- відомостей про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про наявну систему контролю якості виконання робіт, про виконані заявником будівельно-монтажні роботи;
- заяв про переоформлення ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури;
- заяв про видачу дубліката ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури;
- заяв про анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури;
- заяв про внесення змін до переліку робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури.

ДАБІ України прогнозує, що після набуття чинності наказу Мінрегіону кількість відмов у наданні ліцензій суттєво скоротиться, а підприємці зможуть оформити усю необхідну документацію швидко та зручно.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.