Політичний підсумок тижня: Надал активно "мочить" Сороколіта, а тернополяни захищають свою землю

23 Чер 2017 / 11:28 | Переглядів: 1580

фото

Те, що нині відбувається на політичному полотні в нашому місті, усе більше схоже на емоційні розбірки у брудному шоу-бізнесі. Істерика та "зрівняння ставок" політичних сил витіснили гострий розум, об'єктивність та захист інтересів громади.


Звільнив з роботи на камеру


Основну нішу політичного життя останнім часом таки зайняло протистояння мера Тернополя Сергія Надала та вірної свити зі "Свободи" і його колишніх однопартійців, тепер "неугодних" депутатів міськради Івана Сороколіта, Ігоря Турського та Романа Навроцького. Надал з усіх сил намагається "викурити" останніх з лав депутатів. І "тітушки" під міськрадою, і блокування засідань сесій, і таємничі коридори, якими незаконно збирались депутати інших фракцій на сесію, і недостатність голосів для кворуму - усі ці факти говорять самі за себе.


Поєдинок Надала і Сороколіта триває. Пункт номер один у нашому списку новин - резонансна подія тижня - це розпорядження міського голови про звільнення з посади директора КП "Тернопіль Інтеравіа" Івана Сороколіта від 12 червня поточного року. Надал, вочевидь у такий спосіб вирішив покарати колишнього однопартійця за "зраду". Цікаво, що натомість мер таким же розпорядженням не призначив в.о керівника чи повноцінного очільника даного комунального підприємства. Абсурдно було б сподіватися, що все мине тихо. Таке рішеня міського голови розпалило черговий вогонь політичного та особистого протистояння. Іван Сороколіт у соцмережах описав усю процедуру його незаконного звільнення на камеру.


Починається ера судів


"У суботу ("випадково" саме у вихідний день) Ігор Мединський завчасно запрошує мене на "звичайну робочу нараду" у понеділок на 11:00 на тему відеоспостереження... А там мене зустрічає ціла делегація (з відеокамерою!), котра зачитує розпорядження про звільнення у зв'язку... не дуже запам'ятав... але щось дуже погане. Я ж хоч трохи і розгубився, але повідомив представникам "делегації", що у зв'язку з тим, що власником комунальних підприємств є громада, а не міський голова, і у зв'язку з впертим пошуком міського голови шляхів впливу та тиску на мене як депутата, - побажав їм хорошого дня та повідомив, що буду чинити так як вважаю за потрібне і, швидше за все, зустрінемось в судах, - зазначає Іван Сороколіт.


Уже через чотири дні просторами Інтернету вільно гуляє позовна заява звільненого керівника підприємства про визнання незаконним та скасуваня розпорядження про дисциплінарне стягнення, визнання незаконним та скасування рішення про звільнення з роботи, визнання недійсним запису у трудовій книжці, поновлення на роботі, стягнення середньої зарплати за вимушені прогули та стягнення моральної шкоди. До речі, цікаво, що у своїх дописах Іван Сороколіт зауважив, що готовий сам звільнитися з даної посади, оскільки вона забирає в нього забагато часу і належно не вигороджується. Ну що ж - побачимо, чекаємо на рішення суду.


Тернополяни вийшли з протестом


Друга цікава подія минулого тижня - 13 червня на Збаразькому кільці тернополяни перекрили дорогу. Таким чином місцеві жителі протестували проти забудови біля ПК "Березіль" та бульвару Петлюри. Мітингувальники із мікрорайону "Дружба" хвилюються за долю своїх будинків. Забудовник мав би зробити капремонт "Березілю" та провести благоустрій навколишньої території. Натомість там, скоріш за все, виросте житловий будинок з підземними стоянками автомобілів та приміщенням громадського призначення.


Представники міської організацій "ДемАльянс" констатують, що містобудівні умови для забудови земельної ділянки, надані головним архітектором міста Бесагою, є назаконними. Крім того, ситуація повністю аналогічна із забудовою готельного комплексу на бульв. Петлюри. Це, на їхню думку, черговий обман громади на догоду чиїхось приватних інтересів. А яку вигоду отримав із цього міський архітектор, мають встановити компетентні органи. Тим часом тернополяни готові на нові хвилі протестів проти земельного дерибану міста.


Пропонував узаконити "підкуп" виборців


Третя цікавинка минулого тижня - круглий стіл 13 червня в ОДА, на якому тернопільські політики пропонували, як змінити існуючу політичну еліту в країні. Звучали різні тези. Одна з тих, що найбільше вразила, - нестандартна пропозиція від колишнього "свободівця" Івана Сороколіта.


- Доцільно розробити механізм офіційного викупу права голосу державою, щоб ліквідувати можливість підкупу виборців, - пропонує депутат Сороколіт. - Часто виборці продають свої голоси. Тому доцільно державі надати таке офіційне та легальне право викупу голосу. Всі, хто здатні продатись - продаються, і тоді рішення на виборах приймають Громадяни (з великої літери), а не люди без гідності, котрі здатні продаватись.


Така заява викликала жваве обговорення у соцмережах та на сайті "20 хвилин". Противники ідеї назвали її нерозумною, адже підкуп виборця - це кримінальна відповідальність. Те, що до неї притягують не всіх, - це вже інша справа. Певно, у світлі останніх подій Іван Сороколіт також пропонує зробити партійні списки відкритими, аби створити конкуренцію в середині партій.


Однак інший депутат міськради від "Громадянської позиції" вважає, що списки мають бути закритими і потрібно вдосконалювати вже існуючу систему, а не бігати від однієї до іншої. І буквально фіналом політичного тижня був "Тернопільський антикорупційний форум". Який відбувся у суботу, 17 червня. На ньому, до речі, говорили і про псевдопатріотизм у вишиванках. Та чи змінять щось ці балачки на краще та чи запрацюють нарешті місцеві політики на благо тернополян - питання часу.


Джерело: 20 хвилин

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.