Питання додержання земельного законодавства перебувають на постійному контролі прокуратури області

30 Тра 2013 / 13:29 | Переглядів: 1757

прокуратура

Органами прокуратури області приділяється особлива увага питанням додержання земельного законодавства та захисту інтересів держави у земельній сфері, у тому числі щодо законності винесення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування рішень про надання земельних ділянок у власність та користування

Прокурорськими перевірками встановлено, що у поточному році районними державними адміністраціями видавалися акти щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності всупереч вимогам ст. 122 Земельного кодексу України, згідно з якою з 1 січня 2013 року повноваження щодо передачі вказаних земель від місцевих державних адміністрацій перейшли до органів Державного агентства земельних ресурсів України.

За результатами перевірок, прокурорами Бережанського, Заліщицького, Збаразького, Зборівського, Кременецького районів голові Тернопільської обласної державної адміністрації внесено 12 подань щодо незаконності 17 актів про розпорядження земельними ділянками загальною площею 15 га. Подання перебувають на розгляді.

У поточному році за наслідками проведених перевірок органами прокуратури у місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування скасовано 115 актів, притягнуто до відповідальності 75 посадових осіб.

Загалом, завдяки вжитим органами прокуратури області заходам у земельній сфері попереджено незаконне надання земель площею 128 га та реально повернуто - 156 га. Окрім того, за рішеннями, що набрали законної сили, ще підлягає поверненню - 332 га.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.