Олексій Кайда: Парламентська Тимчасова слідча комісія перевірить прозорість використання коштів на потреби оборони

18 Чер 2014 / 07:14 | Переглядів: 1282

Кайда Олексій вибори

Ситуація з фінансуванням нашої армії і Нацгвардії однозначно є незадовільною. Відповідно до інформації, яка надходить з місць дислокації українських силовиків, багато військових не мають спецзасобів, засобів індивідуального захисту, приладів нічного бачення, тепловізорів тощо, тобто найнеобхідніших речей для боротьби з терористами. Натомість проросійські бойовики оснащені сучасною технікою та озброєнням. На цьому 16 червня 2014 року наголосив народний депутат України свободівець Олексій Кайда, коментуючи відповідь Міністерства оборони України на його депутатське звернення щодо використання коштів, виділених з Держбюджету та перерахованих громадянами на потреби оборони.

Олексій Кайда зазначив, що нещодавно Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Держбюджету України на 2014 рік і відповідно з резервного фонду було виділено 6904, 2 млн. грн. на потреби оборони. "Крім цього, в рамках акції "Підтримай українську армію" також було перераховано більше 128 млн. грн. благодійних пожертв. Проте зараз і далі надходить інформація, що нашим солдатам не вистачає бронежилетів, касок, їжі тощо. Тому було створено парламентську Тимчасову слідчу комісію, до складу якої я входжу, для перевірки прозорості використання коштів, спрямованих на підтримку Збройних Сил. У вівторок, 17 червня, відбудеться перше засідання цієї комісії", - повідомив народний депутат.

Крім цього, за словами Олексія Кайди, неприпустимими є факти, коли бійці Нацгвардії, побувавши у "гарячих точках", не отримують статусу учасників бойових дій, тому що за офіційними документами перебували у військових частинах, які не знаходяться в зоні АТО. "Є й факти, коли сім'ї загиблих військовослужбовців змушені оббивати пороги чиновників, щоб довести, що їхні рідні загинули під час проведення антитерористичної операції. Хоча парламент ухвалив всі необхідні законодавчі акти для того, аби сім'ї українських військових були належним чином соціально захищені", - зазначив націоналіст.

"Ще одним питанням, яке необхідно розслідувати, є державна зрада, наслідком чого стало знищення літака в Луганську з 49-ма військовими. Крім цього, фракція "Свободи" наголошувала і далі вимагатиме позбавлення недоторканості народних депутатів, які підтримують сепаратистів та сприяють їм. Переконаний, що на ці питання реакція парламенту та суспільства має бути однозначною - злочинці, які допомагають антиукраїнським і проросійським силам, повинні бути покарані", - наголосив Олексій Кайда.

Прес-служба народного депутата України

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.