У тернопільських лікувальних закладах за останній рік відбулися якісні зміни

02 Кві 2012 / 21:16 | 1 коментар | Переглядів: 1699

Медичне обладнання

Протягом поточного року за сприяння міського голови та міжнародної організації "ЮНЕСКО" лікувально-профілактичні заклади м. Тернополя отримали 30 функціональних ліжок, стоматологічна поліклініка - коректор об‘єму газу.

На базі лікарні швидкої допомоги започаткована хоспісна служба: у складі відділення невідкладних терапевтичних станів сьогодні є уже шість хоспісних ліжок. В перспективі тут планують відкрити хоспісне відділення.

Крім того, оновили приймальне відділення лікарні №2, денний стаціонар лікарні швидкої допомоги та пункт цілодобової консультативно-інформаційної служби ТМКЗ “Станція швидкої медичної допомоги”.

Вперше за багато років в лікарні швидкої допомоги розпочато ремонт інфекційного відділення, системи водовідведення корпусу. Крім того, проведено ремонт хірургічних та приймального відділень, приміщень поліклінічного відділення, рентгенкабінету та ін.

Проводиться робота з потенційними інвесторами галузі. В лікувальних закладах впроваджено наступні інвестиційні проекти :

- рентгенендоваскулярна хірургія та інтервенційна кардіологія на базі лікарні №2 (ринкова вартість - більше 3 млн. грн.)

- комп'ютерна томографія на базі лікарні швидкої допомоги (встановлено комп'ютерний томограф вартістю понад 2 млн.грн.);

- відкрито амбулаторію лікаря загальної практики сімейної медицини в приміщенні ЗОШ № 28 (використано 50 тис.грн.);

- Тернопільська медична інформаційна система діє на базі лікарні швидкої допомоги (відповідно до підписаного Протоколу про наміри між представництвом данської компанії в Україні "Webadvancers" та Тернопільською міською радою, вартість проведених робіт - 80 тис. грн.). Робота над Проектом буде продовжуватись і в інших лікувально-профілактичних закладах міста.

- передано в безоплатне користування терміном на 10 років станції швидкої допомоги 2 дихальні апарати і 2 ЕКГ апарати, 5 GPS навігаторів.

В міських закладах охорони здоров`я міста відкрито 3 соціальні аптеки.

В пологових відділеннях впроваджені новітні технології (індивідуальні сімейні пологові зали, "тепловий ланцюг", школа "відповідального батьківства", раннє прикладання до грудей, рання виписка), всі післяпологові палати працюють в режимі спільного перебування матері і дитини. Функціонує палата інтенсивної терапії для новонароджених. Створено умови для надання невідкладної допомоги маловаговим новонародженим.

В місті продовжується реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини. У складі поліклінічних відділень лікарень створено 3 центри, де працює 82 сімейних лікаря. На базі ТКМЛ №2 та МКЛ №3 функціонують пункти тимчасового базування бригад швидкої медичної допомоги.

Підготовлений проект концепції реформування галузі в місті, яка дозволить уникнути існуючого на сьогоднішній день дублювання надання медичної допомоги різними лікувальними закладами, покращити рівень фінансування міських лікувальних закладів в частині медикаментозного забезпечення стаціонарних хворих, забезпечення безкоштовними медикаментами та безкоштовного зубопротезування пільгових категорій громадян, покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.