Максим Мартинюк: «Зарплату інспекторів можна суттєво підвищити за рахунок спрямування коштів від штрафів в фонд оплати праці»

29 Гру 2015 / 16:54 | Переглядів: 1327

Гроші

Заробітна плата інспекторів, які працюють в сфері держархбудконтролю, має бути суттєво вищою, ніж та, яка існує на сьогоднішній день. В Києві вона повинна сягати 8 тисяч гривень. Досягти цього можна через спрямування частини коштів, стягнених у якості штрафів, до зарплатного фонду. Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максим Мартинюк в інтерв'ю інформаційному агентству УНІАН.

"Зарплата інспекторів - дуже велика проблема. Навіть до скорочення бюджетного фінансування вона не вирізнялась великим розміром - інспектор отримував 2-2,5 тис. грн. - повідомив Максим Мартинюк. - А спокуси, які стоять перед інспекторами набагато перевищують їх місячну зарплату. Після скорочення фінансування фонд оплати праці впав ще більше - до 400-600 гривень на місяць. Через це в інспекторів - неповний робочий день, вони знаходяться по півмісяця у відпустках за свій рахунок".

За словами керівника ДАБІ, сьогодні завдання максимум - знайти механізми для збільшення зарплат без додаткових затрат з бюджету.

"Наприклад, нам могли б залишати частину з накладених штрафів для зарплатного фонду. Адже результатом кожної третьої перевірки стають штрафні санкції. Як правило, забудовники судяться через них. Але в цілому ми програємо не більше 30% судів", - підкреслив Максим Мартинюк.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.