Іспанці подали в суд на лижного інструктора Каськіва

18 Гру 2012 / 07:50 | 1 коментар | Переглядів: 2128

каськів владислав

Іспанська компанія Gas Natural Fenosa подала позов у Вищий суд Іспанії до Хорді Сарда Бонвеі (Jordi Sarda Bonvehi). Про це повідомляє CNBC з посиланням на заяву компанії.

Gas Natural Fenosa подала позов проти Бонвеі, 43-річного лижного інструктора, який видаючи себе за представника компанії, підписав фальшиву угоду з урядом України на $1,1 млрд.

"Висунуто звинувачення в шахрайстві і підробці торгових документів", - пояснив представник Gas Natural Fenosa.

Як повідомляється, нещодавно уряд України запропонував компанії APCO Worldwide Inc., головний офіс якої розташований у столиці США - Вашингтоні, щодо консультаційних послуг для поліпшення іміджу національного проекту "LNG-термінал".

Вартість послуг американських піарників коштуватиме українському бюджету $330 тисяч (без ПДВ) або більше 2,636 млн гривень за офіційним курсом НБУ. До 31 грудня Американські піарники повинні поліпшити імідж проекту будівництва терміналу, залучити нових інвесторів, а також забезпечити підтримку з боку Туреччини в питанні проходження LNG-танкерів через протоки Босфор і Дарданелли.

Таке рішення уряд прийняв після того, як стало відомо, що скандальну угоду щодо LNG-терміналу підписали з лижним інструктором Хорді Сарда Бонвеі, який працював в якості посередника в операціях для іспанських компаній і української влади. Крім того, він фігурує у якості генерального директора української філії Grupo Hera, яка утилізує відходи. Зокрема, Бонвеі здійснював Україною бізнес-поїздки, а у вересні взяв у щорічному економічному форумі в Ялті, де його бачили серед учасників обговорення питання постачання скрапленого природного газу.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту "LNG-термінал", навколо якого розгорівся скандал.

4 грудня голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів в Ізраїлі заявив, що переговори української сторони з партнерами про створення консорціуму інвесторів для фінансування реалізації проекту LNG-терміналу тривають "з цілою низкою компаній у різних регіонах світу".

Нагадаємо, 26 листопада Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю щодо реалізації національного проекту "LNG термінал".

Як уточнював тоді журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, у компанії Excelerate Energy LLC планувалося орендувати плавучий завод із регазифікації скрапленого газу, а компанія Gas Natural SDG, SA (Іспанія) повинна була виступити інвестором реалізації проекту.

Проте за декілька годин після підписання договорів компанія Gas Natural SDG спростувала свою участь у проекті, заявляючи, що підписант угоди з іспанської сторони не є представником компанії.

При цьому сам підписант - Джорді Бонвеі - пізніше визнав, що дійсно не мав повноважень підписувати будь-які угоди від імені компанії.

Після скандалу Каськів заявив, що готовий піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту будівництва в Україні LNG-терміналу.

Експерти ж переконані, що відставки Каськіва не буде, оскільки в Україні "бувають відставки за те, що хтось комусь "нагору" не заніс суму грошей, або не поділився з керівництвом якимось хабарем".

Тим часом європейські ЗМІ пишуть, що укладенням скандального договору щодо LNG-терміналу з неповноважним на те представником іспанської компанії Каськів осоромив президента та прем'єр-міністра України.

Джерело: Тиждень

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.